Майстерність зображення суперечностей кріпосницької системи в байці „Мірошник” - ІІ варіант - 8 клас - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

Найкращі учнівські твори

Майстерність зображення суперечностей кріпосницької системи в байці „Мірошник” - ІІ варіант - 8 клас - ЛЕОНІД ГЛІБОВ

У своїх байках Л. Глібов змальовував суперечності кріпосницького ладу. Нездатність деяких панів хазяйнувати, через яку страждав трудящий люд, набувала за тих часів особливої злободенності.

У творі „Мірошник” Л. Глібов зображує недбалого господаря, який „не гаразд за діло брався”. Маючи водяний млин, цей „хазяїн” не доглядає за ним та не ремонтує:

   Вода раз греблю просмоктала...

   Ну що ж! Узять би й загатить.

   Так ні! Мірошник спить та спить.

   Вода ж біжить... ще більш прорвала;

   Хомі й за вухом не свербить.

До порад людей Мірошник прислухатися не хоче, бо сподівається, що „води ще стане на весь вік”, адже „річка — не калюжа”. Такі необачність та лінощі призвели до сумних наслідків: „вода зійшла — колеса стали”.

Тільки тепер зрозумів Хома, що сталося лихо.

   Злякався Мірошник тай біжить

   Притьмом до прірви, щоб гатить.

Мірошника проймають страх і розгубленість. Звідси його ненависть до невинних курей, що прийшли до ставка напитися води. Однак помста курям не виправила безпорадного становища Хоми: „млин стоїть, хоч прірву й загатив”. Хома залишився ні з чим: і без води, і без курей.

У моралі байки Л. Глібов висловлює головну думку твору. Кріпосники марно витрачають сотні карбованців, однак жорстоко визискують трудівників. Автор застерігає панів: такий спосіб ведення хазяйства може призвести лише до повного банкрутства.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.