Засудження нечесності та хитрування в казці „Фарбований Лис” - І варіант - ІВАН ФРАНКО - Літературні казки - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

Найкращі учнівські твори

Засудження нечесності та хитрування в казці „Фарбований Лис” - І варіант - ІВАН ФРАНКО - Літературні казки - Народні казки - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ

З давніх-давен народ складав казки, в яких героями були не тільки люди, а й тварини. Ми вже звикли, що лисичка в народних казках завжди хитра та нечесна. Таким же хитрющим є герой казки І. Франка „Фарбований Лис”. Автор так і говорить, що Лис Микита був хитрим-прехитрим: „Кілька разів бачили його стрільці, травили його псами, заставляли на нього заліза або підкидали йому затруєного м'яса, нічим не могли йому доїхати кінця”. Ось таким був герой казки. Доходило до того, що Лис серед білого дня вибирався на полювання й ніколи не вертав з порожніми руками. Незвичайне щастя і хитрість зробили його страшенно гордим! Ця пихатість і згубила нашого героя. Довгий час Лис Микита дурив лісових звірів, видаючи себе за звіра Остролиса. І, звісно, мав від цього величезну користь, бо звірі ставилися до нього, як до царя: „... тепер не потребував сам ходити налови, засідати, мордувати. Все готове, зарізане... приносили йому услужні міністри”. Але чи був справедливим наш герой, видаючи себе за царя? Звісно, ні! Його справедливість була звичайною „лисячою справедливістю”: „хто був дужчий, той ліпший”. Але у будь-якій казці завжди перемагає правда та справедливість. Так сталося і з Лисом Микитою. Звірі впізнали в ньому простого фарбованого лиса і розірвали на шматки. Ось такого кінця дійшов головний герой, бо нечесність та хитрування завжди будуть засуджуватись у стосунках між людьми.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.