Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії „Українська мова” - I варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО

Найкращі учнівські твори

Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії „Українська мова” - I варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО

Темою поетичної творчості В. Самійленка ще в гімназії стала українська мова. В умовах царської Росії це був серйозний і навіть небезпечний крок. Однак юнак рішуче ступив на тернистий шлях, бо не міг зрадити мови свого народу.

Відзначаючи її значення для суспільства, український інтелігент не міг не сказати про величезну історичну заслугу Т. Шевченка в розвитку української літературної мови. Цю думку поет висловлює у вірші „Українська мова” (Пам'яті Т. Г. Шевченка).

У творі виникає образ коштовного діаманта, що лежав у пилу серед шляху, не визнаний людьми. Лише один-єдиний чоловік зрозумів його цінність, лише завдяки його праці „камінець засіяв, і промінням ясним всіх людей здивував”.

З таким коштовним діамантом порівнює письменник нашу мову, яку „з пилу взяла” майстерна рука Т. Шевченка

   І в народний вінець, як в оправу, ввела

   І, як зорю ясну, вище хмар піднесла.

Зауважуючи, що „наша мова сія щогодини ясніш”, В. Самійленко закликає нас берегти і поважати це „коштовне добро”, пишатися ним.

Розвиваючи ідеї Великого Кобзаря, прогресивний письменник наголошує на необхідності плекати рідну мову, оберігати її від ворогів, щоб, поглянувши на своє творіння, ми самі замилувались його вишуканістю і красою.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.