Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії „Українська мова” - IІІ варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО

Найкращі учнівські твори

Заклик берегти, шанувати рідну мову в поезії „Українська мова” - IІІ варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР САМІЙЛЕНКО

В. Самійленка з дитинства оточувала українська атмосфера: бабуся розповідала йому казки, у хаті лунали пісні та українська мова. Великий вплив на майбутнього поета мав Шевченко. Роздуми в поезіях В. Самійленка — це переважно думка про смертність людини, про її безсилля супроти вічності, про безсмертя поезії. У своїй творчості він приділяє увагу висвітленню проблеми української мови.

Один із своїх віршів поет присвятив Великому Кобзарю. „Українська мова” — це, по суті, поетична розповідь про історію нашої мови від її занедбання до її воскресіння. Перша частина вірша має алегоричний зміст. Мова виступає в образі діаманта, що лежав в пилюці на дорозі. Але ось хтось підняв камінець, обробив його, і той „промінням ясним всіх людей здивував”. Друга частина розкриває зміст першої:

   Так в пилу на шляху наша мова була,

   І мислива рука її з пилу взяла.

   Полюбила її, обробила її,

   Положила на ню усі сили свої,

   І в народний вінець, як в оправу, ввела...

Автор закликає наслідувати Шевченка, продовжувати його шлях до возвеличення рідної мови. Мова — це найбільше багатство, що є у народа, те, що здолає будь-яких ворогів. Саме тому треба її берегти і розвивати. „Хай коштовним добром вона буде у нас...” — таке гасло висуває поет.

Своїм віршем В. Самійленко не лише закликає любити та берегти рідну мову, але й розкриває величезну роль Т. Шевченка в розвитку української мови та літератури.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.