Змалювання типових рис українського національного характеру в романі „Тигролови” - ІІ варіант - 8 клас - ІВАН БАГРЯНИЙ

Найкращі учнівські твори

Змалювання типових рис українського національного характеру в романі „Тигролови” - ІІ варіант - 8 клас - ІВАН БАГРЯНИЙ

Твір І. Багряного „Тигролови” має усі прикмети пригодницького роману: персонажі чітко розмежовані на позитивних і негативних, захоплюючий сюжет, мисливські пригоди, кохання і, звичайно, щасливий кінець. До цього жанру зверталися і яскраві представники зарубіжної літератури (Ф. Купер, Д. Лондон), однак твір І. Багряного посідає окреме місце. Автор створює жанр українського пригодницького роману, українського всім своїм духом, усіма своїми ідеями.

Основний сюжет твору складає історія заслання „державного злочинця”, його втечі з потягу-етапу, пригоди у нетрях та звільнення. До цього роману підходить формула: „людина як міра часу”. І чим жахливіші є обставини, в яких опиняється герой І. Багряного, тим важливішим є для нього виживання та наявність позитивних людських рис характеру.

Григорій Многогрішний — це один із найяскравіших позитивних героїв в українській літературі. Він є цілісною натурою, яка відчуває єдність зі своїм народом, з його культурою, але душею опирається тому, що стало злою долею нації. Цей образ вчить читача великій і мужній любові.

З теплотою змальована сім'я Сірків, що мусили переселитися на Далекій Схід. Родина Сірків живе у гармонії з природою. Вільна праця, вірність національним традиціям, повага до себе, до людей — це характерні риси справжніх українців. Григорій — надзвичайно поетична натура. Це виявляється у знанні народного фольклору, у вірі в чудесне. Місто зі своїми спокусами чуже хлопцеві, бо йому притаманна природна кмітливість, що допомагає відрізнити дрібне і показне від високого.

Многогрішний і Сірки втілюють у собі найхарактерніші риси українського національного характеру. Вони є людьми сильної волі, змушені обставинами усе життя боротися за своє існування. Але саме через свою внутрішню міць і чесність вони перемагають.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.