Образ кошового отамана Сірка в романі „Фірман султана” - ІІ варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР МАЛИК

Найкращі учнівські твори

Образ кошового отамана Сірка в романі „Фірман султана” - ІІ варіант - 8 клас - ВОЛОДИМИР МАЛИК

Кошовий отаман Іван Сірко — герой багатьох народних дум, переказів, історичних пісень. З іменем Сірка пов'язане написання запорожцями знаменитого листа турецькому султану, увічнене на полотні Рєпіним. Саме ця картина видатного художника надихнула Володимира Малика на створення роману, героями якого стали мужні захисники України — запорозькі козаки.

В. Малик симпатизує козакам, він зображує їх глузливими й дотепними, вірними й мужніми. Вони сміливо йдуть у бій, щоб захистити рідний край. Серед запорожців яскраво виділяється постать їхнього кошового — Івана Сірка. У козаків отаман викликає повагу, своїм прикладом він надихає їх на героїзм в ім'я Батьківщини. „Честь і слава нашому батькові кошовому!” — вітають запорозькі лицарі Сірка. „Урус-шайтан!” — у безсилій люті стогнуть вороги. Вони бояться кошового, бо своїми славними подвигами він давно довів, що готовий битися з ними до останньої краплі крові.

Сірко — справедливий воїн. Він не простить зрадника, але й беззбройного ніколи рубати не стане. Отаман поважає козацьке товариство. „Честь і слава на віки вічні вам, лицарі непоборні!” — звертається він до козаків після героїчної перемоги над ворогом.

Навіть після смерті Іван Сірко продовжує жити в народних легендах. Люди наділяли улюбленого героя чарівними рисами: перетворившись на хорта, кошовий міг приспати ціле вороже військо і звільнити полонених українців.

Герої історичних романів Малика продовжують жити в нашій пам'яті. Вони дивляться на нас із глибин минулого — загартовані в боях воїни на чолі зі своїм кошовим отаманом Іваном Дмитровичем Сірком.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.