Всі публікації щодо:
Стус Василь

Найкращі учнівські твори

Внутрішній світ ліричного героя („Весь обшир мій — чотири на чотири”, „Терпи, терпи — терпець тебе шліфує...”) - І варіант - ВАСИЛЬ СТУС

Василь Стус... Патріот у найвищому значенні цього слова. За свою любов до України він заплатив життям. Але власну трагічну долю поет обрав сам. Мордовія, Колима, Урал, а перед очима — „Україна написалась на мурах тюрми”.

Зовсім інакше могло скластися життя Стуса, бо спочатку все було добре: навчання в інституті, вчителювання, перші поетичні спроби, аспірантура. Та після недовгого розквіту українського мистецтва розпочався період застою, коли Україну намагалися русифікувати й відібрати в неї мову. Пройшла хвиля арештів українських інтелігентів, які відстоювали право України на існування. Разом з іншими був заарештований і Стус. Почались його страждання за межами рідного краю.

Ліричний герой В. Стуса — це сам поет, з його стражданнями, переживаннями, з його світоглядом.

Перебуваючи в жахливих умовах табірного життя, поет-патріот не зігнувся. „Терпи, терпи — терпець тебе шліфує...” — підтримував він сам себе, а очі бачили Україну, дружину, матір. „Чекай мене... — звертається поет до матері. — А вмру — то й з того світу виглядай”.

Хворий фізично, але нескорений, Стус продовжує творити в ім'я України і співвітчизників. Він знає, що приречений на загибель, та смерть не лякає його. „Народе мій, до тебе я вернусь... і в смерті з рідним краєм поріднюсь”.

Доля Василя Стуса схожа на долю Шевченка. Сорок сім років життя, розлука з рідною Україною, глибока синівська любов до милої знедоленої Батьківщини. Любов до останнього подиху. Загибель через цю любов.

   О земле втрачена, явися...

   І душу порятуй мені.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.