Чи винні діти? (за оповіданням „Хто ти?”) - ІІ варіант - 8 клас - ЄВГЕН ГУЦАЛО

Найкращі учнівські твори

Чи винні діти? (за оповіданням „Хто ти?”) - ІІ варіант - 8 клас - ЄВГЕН ГУЦАЛО

Тематика творів Є. Гуцала є різноманітною. Джерелом натхнення для нього було рідне Поділля. Також багато своїх творів письменник присвятив долі дітей. Милосердя, доброта, чиста любов — головні мотиви його творчості.

В оповіданні „Хто ти?” Є. Гуцало розкриває жорстоку правду буття. Доля його героїв складається трагічно. У центрі твору—дівчина Галя, яку мати покинула у притулку. Галя, гірко скривджена, все ж таки несе у своєму серці любов до матері, яка так жорстоко вчинила з нею. Вона зустрічається з матір'ю лише тоді, коли та лежить на смертному одрі. Автор розкриває перед нами еволюцію внутрішнього стану своєї героїні від часу її приїзду до містечка й до того моменту, коли Галя знаходить новий сенс свого життя. Письменник всім своїм твором ставить болісне питання: чи винні діти, чи повинні вони страждати, якщо їхня мати, „народивши, не вміла дати щастя своїм дітям, бо мала сліпе й нерозумне серце?” У цій історії перемагає любов та милосердя, Галя, без сумніву, стане для своїх брата та сестри за рідну матір. Але це не знімає проблеми, яку підняв автор. Образи Ілька та малої Галі нагадують про зламане дитинство, про душевні рани. Діти ще не розуміють, що їх очікує, вони ще живуть у казковому світі дитинства, але хмари долі вже нависають над ними.

Цей твір вражає гостротою проблеми, майстерністю передачі образів, глибоким розкриттям внутрішнього стану головної героїні.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.