Людина створила культуру, а культура — людину - ІІ варіант - 9 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Людина створила культуру, а культура — людину - ІІ варіант - 9 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ мови - Найкращі учнівські твори - Твір

З давніх-давен людина прагнула зробити своє життя і дійсність навколо себе кращими, шукала красу і гармонію, милувалася, якщо знаходила, і сумувала, коли втрачала.

Вже перша людина мала відчуття прекрасного. Намагаючись прикрасити себе, вона розмальовувала тіло та обличчя, прихильно ставилася і до татуювання. Прикрашала людина і свою „домівку”, розмальовуючи стіни.

Спливали віки. Усе більше вдосконалювалася людина, зростали її вимоги до себе і до свого оточення. Поширювалися її вміння. А душа постійно прагнула прекрасного, духовний світ потребував реалізації. Поступово з'являються різні сфери духовної діяльності, опановуються різноманітні види мистецтва.

Різні часи мали різні ідеали краси і закони мистецтва. Іноді попередні досягнення заперечувалися, іноді розвивалися. Але у будь-якому разі людина прагнула створити щось краще, ніж було до неї, відбити у своєму витворі смаки і вподобання свого часу, відобразити особливості духовного життя народу. Так створювалося те, що сьогодні ми називаємо культурою. У пориваннях душі і бажанні самореалізації, у відчутті краси і прагненні творити її народжувалася і розвивалася культура. І сьогодні триває культурний розвиток, але, на мою думку, в наш час люди більше довіряють тому, що вже є усталеним, вважаючи, що саме в культурі, створеній нашими пращурами, знайдуть істинні моральні і духовні цінності, справжні ідеали, завдяки чому зможуть заглибитися у своє Я, зрозуміти свою сутність.

Сьогодні, в епоху всесвітньої глобалізації, культура підтримує в людині те, що звикли називати людським, збагачує духовний світ людини, підвищує її моральний і інтелектуальний рівень. У культурі людина шукає інший світ — більш людяний і доброзичливий.

Як це не жахливо, але сьогодні людина і її життя мало цінуються самою ж людиною, бо ми живемо в час „загальної комп'ютеризації”, і, на мою думку, тільки культура має силу не дати вмерти людині як високодуховній особистості.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.