Мрії матері-кріпачки про вільне життя сина за поезією „Сон” - IІІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Найкращі учнівські твори

Мрії матері-кріпачки про вільне життя сина за поезією „Сон” - IІІ варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Вірш „Сон” був написаний Т. Г. Шевченком у Санкт-Петербурзі в 1858 році. У ньому поет змальовує долю матері-кріпачки. Вона тяжко працює на полі, а потім іде не спочивати, а годувати сина, який теж

там, на полі. Поки вона годувала сина, задрімала. І наснився їй сон про щасливу долю дитини: син вільний, оженився на вільній, у них діточки... А коли прокинулася — все залишилось як було. Пішла жінка дожинати далі.

Що тут означає слово „вільний”? Тоді ще були так звані „кріпаки”: прості селяни, які, як речі або худоба, належали панам. Ці люди не мали ніяких прав. Пани могли їх продати, купити, обміняти, побити і навіть вбити. Шевченко сам був кріпаком і сповна пізнав, що це таке. Вірш був написаний в той час, коли суспільство хвилювало питання скасування кріпацтва як ганебного явища. І в сон матері-кріпачки про вільну долю сина поет вклав мрії всього українського народу. Але вільне життя для свого народу він не пов'язує тільки із скасуванням кріпосництва. Шевченко розуміє, що справжню волю українському народу ніхто не подарує. Її доведеться виборювати довго, з численними людськими жертвами. Так і сталося...

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.