Образ Руської землі у „Слові о полку Ігоревім” - І варіант - 9 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Образ Руської землі у „Слові о полку Ігоревім” - І варіант - 9 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - УСНА НАРОДНА ТВОРЧІСТЬ - Найкращі учнівські твори - Твір

   Піднялася Діва-Обида,

   сплеснула лебединими крилами і

   і пішла по Русі

   Слово о полку Ігоревім

Одне з чільних місць у визначній пам'ятці нашої літератури „Слові о полку Ігоревім” посідає образ Руської землі, землі, що в час написання поеми була роздрібнена і втомлена постійними міжусобицями, але все одно прекрасна своєю розкішною природою, своїм могутнім народом.

Образ Руської землі згадується у творі понад двадцять разів. Для автора поеми Руська земля — це не тільки земля в прямому значенні цього слова, це і народ, який її заселяє, народ-воїн, народ-захисник. Саме тому невід'ємними одна від одної виступають у творі доля народу і доля землі. Піднімається народ на захист своєї Вітчизни у скрутний час, плаче земля дощем, завиває вітром, спостерігаючи страждання її дітей.

У широкому просторовому діапазоні подається в поемі образ Руської землі. Усі її, навіть найвіддаленіші куточки, незважаючи на роздрібненість країни і гострі міжусобні війни, живуть одними переживаннями, одними думками і емоціями. Вона єдина у своєму духовному житті. Коли військо Ігоря вирушає в похід, за Сулою іржуть коні, дзвенить слава в Києві, „трублять труби” в Новгороді, а в Путивлі стоять стяги.

У символічно-міфологічному аспекті постає в поемі Руська земля, неподільне, гармонійне життя людини і природи відображається у творі. Затемнення сонця віщує Ігореву невдачу, криваві зорі, мутні ріки пророкують велике лихо. Єдиним плачем, невимовною тугою людини і землі звучить опис спустошеної, усіяної трупами Русі. Ніби жива істота, допомагає Донець князеві, коли той тікає з полону, висловлюючи співчуття до нього. „Сонце червоне в небі ясному”, коли Ігор повернувся до рідної землі.

Образ Руської землі несе основне ідейно-смислове навантаження твору. Рідна земля для автора — предмет його особливої тривоги, любові і вболівання. Він мріє про єдину, сильну Русь, засуджує князів за їхній егоїзм у політиці, закликає їх об'єднатися в боротьбі проти своїх ворогів.

Вічною є пам'ятка писемності, що відображає, несе ідеї, які є актуальними для всіх часів. Отже, вічною і невмирущою є поема „Слово о полку Ігоревім”.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.