Викриття злодіянь проти народу в „Посланні до єпископів...” - І варіант - ІВАН ВИШЕНСЬКИЙ - 9 клас

Найкращі учнівські твори

Викриття злодіянь проти народу в „Посланні до єпископів...” - І варіант - ІВАН ВИШЕНСЬКИЙ - 9 клас

Пнуться рівні скелі Афонської гори до неба, піднімається море до скель, демонструючи вічне бажання дістатися того, що вище. Високого і чистого неба прагнула душа Івана Вишенського — поета в миру, аскета в Бога. Поніс свою душу високо над злободенними і земними спокусами, а тіло назавжди заховав в печері Афонської гори.

Будучи людиною кришталево чистою, пристрасно люблячи рідний народ, Іван Вишенський не міг спокійно спостерігати за дегуманізацією суспільства, палко реагував на будь-які прояви неправди і зла. Непокоїли чутливу душу поета зрадливість українського панства, його духовна розмінність, такі явища дійсності, як хабарництво, нерівність громадян перед законом. У найбільшому за об'ємом творі „Послання до єпископів...” Іван Вишенський з великою силою викриває злодіяння панівної верхівки проти народу. Цей твір став своєрідною відповіддю на прийняття Брестської унії у 1596 році і трактат „Оборона згоди...”, що був написаний Іпатієм Потієм, прибічником об'єднання православної церкви з католицькою. „Послання до єпископів” — це найвидатніший документ, що засвідчив боротьбу Івана Вишенського з „унією змієвою”.

Утворі автор звинувачує колишніх православних церковнослужителів у відступництві від православного віровчення, а отже, і в зраді своєму народові через прагнення здобути вищі посади, більші прибутки, почесті. Автор звинувачує духівництво в порушенні основних заповідей Ісуса Христа, викриває моральну розтлінність „князів церкви”. Палкий протест Івана Вишенського викликав суспільний лад Речі Посполитої. З ненавистю зобразив поет-гуманіст сите і безтурботне життя кріпосників. Із співчуттям і щирою симпатію ставився він до поневолених людей, до трудового народу. Автор сміливо і рішуче виступив проти кріпацтва, яке в той час інтенсивно поширювалося в Україні, а також проти політики королівської влади, яка, на його думку, була антинародна і йшла не від Бога, а від диявола, бо безкарно несла зло народові.

Вірно служив народу Іван Вишенський. Своїм життям і творчістю продемонстрував він приклад боротьби зі злом і неправдою. Возвеличилося ім'я поета у світі, дісталася неба його душа.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.