Всі публікації щодо:
Шевченко Тарас

Найкращі учнівські твори

Мрії поета про щасливе майбутнє рідного краю (за поезією „Ісаія. Глава 35”) - І варіант - ТАРАС ШЕВЧЕНКО

Пристрасне слово Тараса Шевченка вмістило в Собі долю всієї України, її сльози і радощі, славу і невдачі, всю багатостраждальну історію, героїчне минуле і пророцтва майбутнього.

Значне місце в останньому періоді творчості поета посідають переспіви біблійних сюжетів, а то й творів. Біблійні образи під його пером наповнюються іншим змістом, ідеї священного письма підпорядковуються потребам тогочасного суспільного життя.

У переспіві „одкровення” біблійного пророка Ісаії відбили найзаповітніші мрії поета про час, коли „святая на землю правда прилетить”. У поезії „Ісаія. Глава 35” Тарас Шевченко відобразив уявлення українського народу, а також власні, прожиття після страшного суду, на якому Бог „визволе долготерпивих” і воздасть „злодіям за злая”. Душу поета завжди хвилювали страждання і поневолення трудового люду, тому так імпонують йому ідеали раннього християнства, яке виникло як релігія рабів і виражало їхні інтереси і прагнення. Поет пророкує „дива господнії”, але зазначає, що побачать їх тількі ті, що страждали і були пригноблені за життя, ті, що зазнали лиха від сильних світа земного. Разом з людьми радітиме вся земля:

   ...і потечуть

   Веселі ріки, а озера

   Кругом гаями поростуть,

   Веселим птаством оживуть.

Не буде більше на землі хворих і убогих, пригноблених і нещасливих, бо „незрячі прозрять”, „німим отверзуться уста”, всі будуть „раді та веселі”. Здійсняться споконвічні мрії про рівність, свободу і братерство, адже всі „позіходяться докупи”, і „спочинуть невольничі утомлені руки, і коліна одпочинуть, кайданами куті”. Постане новій світ, в якому села справді будуть веселими, „неначе писанка”, де „серце одпочине”, а слово прорветься , „як вода”, буде невпинним і незабороненим.

В поезії „Ісаія. Глава 35” Тарас Шевченко створив прекрасну, пронизану сонячними променями картину майбуття, картину, в якій відобразилися мрії поета, його віра в те, що „встане правда, встане воля”.