Смішне і трагічне в комедії Д. І. Фонвізіна „Недоук” - ДЕНИС ФОНВІЗІН - 9 клас - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Смішне і трагічне в комедії Д. І. Фонвізіна „Недоук” - ДЕНИС ФОНВІЗІН - 9 клас - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Комедія Фонвізіна „Недоук”, яку відокремлюють від нашого часу два століття, хвилює нас і сьогодні.

У комедії показана проблема виховання справжнього громадянина. Адже тут, по зауваженню першого біографа Фонвізіна, автор „уже не жартує, не сміється, а обурюється на порок і таврує його безпощадно, якщо ж і смішить, то тоді навіяний сміх не відволікає від вражень більш глибоких і сумних”. Адже „Недоук” не тільки осміював неуцтво, але й вказував на основне зло тодішнього життя: кріпосництво і сваволю влади.

Минули роки, кріпосне право скасували. Але хіба перевелися зараз чадолюбні батьки, які піклуються не про виховання дітей, а лише про харчування? Хіба потурання всім бажанням „дитятка” не призводить багатьох до катастрофи? Хіба не припадає зустрічати людей, яким, як говорить Стародум, в усі випадки життя жодного разу на думку не приходили ні предки, ні нащадки. Це люди, які живутьлише сугубо приватними інтересами.

У комедії стикаються, як і тепер, два світи з різними потребами, стилем життя і манерою мовлення, різними ідеалами. Протистояння ідей, що сповідують герої Фонвізіна, їхнє відношення до дітей дуже різні. І тепер, коли підліток читає давню п'єсу, він, напевно, не може ставитися до неї тільки як до сторінки історії літератури, хоча деякі монологи здаються нудними і незрозумілими, але може побачити в ній себе в образі Митрофана. Саме тому майбутній батько, читаючи цю комедію, зрозуміє, як важливо мати освіту, і обов'язково буде вчити своє майбутнє чадо. Є в „Недоуку” комізм більш глибокий, внутрішній: грубість, що хоче виглядати люб'язно, жадібність, що прикривається великодушністю, неуцтво, що претендує на освіченість.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.