Оспівування безмежної материнської любові в поезії „Колискова” - ІІІ варіант - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

Найкращі учнівські твори

Оспівування безмежної материнської любові в поезії „Колискова” - ІІІ варіант - ЛЕСЯ УКРАЇНКА

У вірші „Колискова” Л. Українки зображено молоду матір, що співає своїй дитині. Скільки любові, ніжності у її словах! Вона називає свого синочка пестливими словами: „малесенький”, „дитинонько”. Жаліє мати свого сина, що спить собі спокійно та й не знає, як воно буде далі. Не знає малеча того, що в житті є несправедливість та лихо.

  З долею битися,—

  Сон пропаде...

Виросте хлопець і вже не буде у нього такого спокійного сну. Мати вчить сина, що:

  Жить — сльози лить.

Та не лише побивається мати, вона навчає його:

   Сором хилитися,

   Долі коритися!

Незважаючи на сумний настрій, вірш все ж звучить лагідно й оптимістично, бо в ньому моє дитинство, пісні, які мені маленькому співала моя матуся. Такі відчуття не забуваєш ніколи, вони допомагають жити.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.