Два образи кохання в романі І. О. Гончарова „Обломов” - ІВАН ГОНЧАРОВ - 9 клас - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Два образи кохання в романі І. О. Гончарова „Обломов” - ІВАН ГОНЧАРОВ - 9 клас - ТВОРИ ІЗ ЗАРУБІЖНОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Роман І. О. Гончарова „Обломов” — класика російської літератури. У цьому творі перед нами постають два образи кохання. Перший — кохання Обломова й Ольги, другий — Штольца й Ольги. Які ж вони різні! Перше почуття — не встигнувши розквітнути — відразу зів'яло, друге — розквітає поступово, але, розквітнувши і зміцнівши, довго зберігає всю свіжість молодості.

Кохання Обломова й Ольги швидко в'яне. Можливо, у цьому винуваті вони обидва, але, швидше за все, усю вину можна покласти на Обломова. Його ліньки і неробство і були причиною розриву. Та й сама Ольга не стільки кохала, скільки хотіла кохати свого невдачливого нареченого, нав'язуючи йому роль, противну для нього. Недосвідчена у справах кохання, Ольга з усією силою молодості віддалася цьому новому для неї почуттю, не розуміючи, що Обломову, з його вічними страхами і лінощами, її кохання не дуже й потрібне.

По-іншому розвивалися стосунки в Штольца з Ольгою. Як людині діяльній і практичній, Штольцу ніколи було займатися своїми сердечними справами. А коли прийшло кохання, це нове для нього почуття він віддався йому повністю. Ольгу Штольц знав задовго до зустрічі за кордоном, але тоді вона була для нього лише розумною дитиною, що подавала великі надії, але дитиною. За кордоном Штольц побачив у ній жінку, у котру відразу закохався.

Ці два образи такі різні, як і саме кохання, про яке так багато сказано.

Геніальність Гончарова і полягає в тому, що він показав ці два образи, не приховуючи і не прикрашаючи нічого.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.