Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Найкращі учнівські твори

Нам треба голосу Тараса - І варіант

   Не поет — бо це до болю мало,

   Не трибун — бо це лиш рупор має,

   І вже менш за все — „Кобзар Тарас” —

   Він, ким зайнялось і запалало.

   Є. Маланюк

Шевченка ми називаємо основоположником нової української літератури та мови. Для нього омріяним було таке суспільство, де:

   ... І на оновленій землі

   Врага не буде, супостата,

   А буде син, і буде мати,

   І будуть люде на землі.

Зараз ми живемо у вільній незалежній країні, але все одно звертаємось за порадою до рядків Шевченка:

   Учітесь, читайте,

   І чужому научайтесь,

   Й свого не цурайтесь.

Для багатьох українців „Кобзар” — книга життя, де вони знаходять відповіді на свої запитання, задовольняють свої естетичні смаки. Інколи, у часи лихоліття та біди, люди перестають вірити у майбутнє нашої вільної України. Та треба лише перечитати вірші Шевченка!

   Нема на світі України,

   Немає другого Дніпра...

Шевченко поєднав у собі найкращі риси українського національного характеру, зокрема, палкий патріотизм, волелюбність, повагу до історії і традицій рідного народу. І тому з Кобзаревої душі виливалися безкінечно прекрасні, пристрасні і гнівні слова:

   Я так її, я так люблю

   Мою Україну убогу,

   Що прокляну святого Бога,

   За неї душу погублю.

„Кобзар” — це книга, без якої й сьогодні духовне життя людини було б неповним, її адресовано кожному поколінню українців. Сучасна людина, якщо вона носить в душі високі ідеали, неминуче дійде духовного контакту з витвором українського генія. Ця книга невичерпна, на віки. Нові прийдешні покоління знаходитимуть у ній синтез народного і вселюдського досвіду, як ми знаходимо його у книгах давніх, що вік їхній вимірюється тисячоліттями.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.