Бережімо собори своїх душ! - І варіант - 10 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Бережімо собори своїх душ! - І варіант - 10 клас - ТВОРИ З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ - Найкращі учнівські твори - Твір

   Собори душ своїх бережіть,

   друзі!.. Собори душ!

   О. Гончар. Собор

В історії кожної літератури є книги, які, ніби віхи, позначають сходження культури того чи іншого народу до духовних висот.

В українській літературі XX століття такою книгою є „Собор” О. Гончара. Він висвітлює складні проблеми буття людини в суспільстві. Роман утверджує силу і красу людського духу, збереження духовних святинь, без яких людина перестає бути людиною, не пам'ятає свого коріння.

Духовна краса людини — це та основа, що дає їй надію, сподівання, майбуття, перспективу. Назва твору досить символічна: це і реальна споруда, яка прикрашає робітниче селище Зачіплянку, і символ моральної чистоти та краси. Цей собор стукає в наші серця, він „ще повен далекою музикою, гримить обвалом літургій, перелунає православними месами, піснеспівами, шепоче жагою Спокут, він ще повен гріхами, у яких тут каялись, і сповідями, і сльозами, і екстазом людських прав, надій...”

Звичайне буденне людське життя, сповнене турбот, тривог, суєти, у цьому житті не завжди є місце для високості духу.

Що ж таке собор людської душі? Як ми повинні берегти його? Символіка роману, така складна і водночас проста, народжує висновки набагато ширші ніж ті, що стосуються суто змісту „Собору”.

Собор душі — це пам'ять кожного з нас, помножена на честь та совість. Той, хто пам'ятає історію свого народу, своєї Батьківщини, ніколи не зважиться

Ми повинні хоч іноді звертатись до прекрасного, духовного, аби зберегти собори своїх душ. Заповіти і діяння предків нагадують нам про наш великий священний обов'язок перед історією та наступними поколіннями. Що ж ми їм передамо у скарбниці історії та духовності, якщо не збережемо собори-будівлі та собори душі? Невже приречемо на духовне убозтво? Ні, бо поки існує література та мова нашого народу, поки ми бережемо пам'ять та той невідновлюваний дух багатьох століть, доти ми здатні будемо берегти собори своїх душ.

Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.