Любов і взаєморозуміння як основа сім'ї (за п'єсою „Лісова пісня”) - ІІ варіант - 10 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Любов і взаєморозуміння як основа сім'ї (за п'єсою „Лісова пісня”) - ІІ варіант - 10 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Драма-феєрія „Лісова пісня” була написана видатною українською письменницею Лесею Українкою в 1911 році. Цей оптимістичний твір позначений вірою в торжество прекрасного в житті людини.

У кожній з героїнь Лесі Українки є частка душі поетеси. Це в надзвичайній мірі стосується Мавки, в образі якої письменниця втілила свої найзаповітніші мрії про волелюбність, чутливу душу, щедро обдаровану людину.

Мавка. ..У ній гармонічно злилося духовне багатство й зовнішня краса. Великі променисті очі вдивляються в оточуючу дійсність, розкривають вразливу і добру душу. Зоряний вінок на голові, який прикрашає її довгі коси, любов до квітів і природи свідчать про неабиякий естетичний смак, нестримний потяг до прекрасного.

„Лісова пісня” — це пісня про волю й про творче начало в людині, нетлінну красу мистецтва, його перетворюючу силу. Лукаш — обдарована людина. Його майстерна гра на сопілці розбудила від зимового сну Мавку, навіть природа — і та оживає та розквітає під чарами співу його інструмента. Лісова донька, почувши чарівну мелодію, думає: той, хто грає, „певне гарний!” Мавка має увазі не тільки зовнішню красу людини, а й внутрішню, душевну. Цвітом душі називає вона мистецьке обдарування Лукаша і запевняє, що з нього виросло їхнє кохання.

„Лісова пісня” — це гімн чарівній красі та силі щирого, вільного від будь-яких розрахунків кохання, багато вчинків у творі зумовлені палкими почуттями Мавки і Лукаша. Багато випробувань доводиться пройти їм, аби засвідчити своє кохання. Але, на жаль, не всі в змозі подолати перешкоди на шляху любові та взаєморозуміння, тому виникають різного роду колізії у „Лісовій пісні”.

Почуття Мавки красиві, високі, і вона не ховається з ними: „Ох!.. Зірка в серце впала”, — каже вона, коли вперше поцілувалася з Лукашем. В її душі ко

їться неймовірне, щось таке, чого вона раніше не відчувала. За щастя коханого вона навіть не боїться загинути:

   Ні, се так добре —

   Умерти, як летюча зірка...

Сила Мавчиного кохання повернула її з небуття і покликала на самопожертву. І любов ця є настільки глибока, що в ній потонуло навіть горе від зради коханого.

Мавка не мститься Лукашеві, а навпаки оберігає та захищає його від сил природи. Вона відганяє від його оселі Злиднів, хоч у ній господарює ненависна „лукава, як видра”, Килина. Віддана покликанню свого серця, Мавка щиро і благородно ставиться до сім'ї Лукаша. Така натура, як у лісової доньки, здатна принести своєму обранцеві світлу радість, Але Лукаш знехтував Мавчиними почуттями, він лише використовував її, за що пізніше і поплатився.

Зрада — найтяжчий удар, особливо тоді, коли зрадником стає найближча, найдорожча людина. Мавка тяжко переживає. А Лісовик їй докоряє, що вона зрадила насамперед саму себе, бо „покинула високе верховіття і низько на дрібні стежки спустилась”. „...Ніяка туга краси перемагати не повинна”, — каже він. Ці слова відроджують у Мавки колишню віру в життя. Коли Той, що в скелі сидить хоче її забрати у свій мертвий світ, вона з новою силою вигукує:

   Ні! Я жива! Я буду вічно жити!

   Я в серці маю те, що не вмирає.

Справжнє щастя здобувається нелегко. За нього треба боротися, його треба захищати від темних, згубних сил.

Ми розуміємо, шо Лукаш любить Мавку, але в нього немає сили протистояти корисливим інстинктам, які розпалювала мати. Не вистачає сміливості суперечити їй, і він одружується з Килиною без любові. З цього часу черствіє його душа і занепадає музична творчість.

Лише завдяки щирому, чистому, вірному коханню та взаєморозумінню можна побудувати щасливу та міцну сім'ю. Таку сім'ю хотіла створити і Мавка, але не судилося.

Життєдайна творча сила природи не здатна подолати жорстоку реальність.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.