Образ Мавки у драмі-феєрії „Лісова пісня” - І варіант - 10 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Найкращі учнівські твори

Образ Мавки у драмі-феєрії „Лісова пісня” - І варіант - 10 клас - ЛЕСЯ УКРАЇНКА - ТВОРИ З - УКРАЇНСЬКОЇ ЛІТЕРАТУРИ - Найкращі учнівські твори - Твір

Феєрія „Лісова пісня” Лесі Українки — чудовий здобуток так званого „срібного віку”. Твір було закінчено у 1911 році. Ті часи були розквітом поезії, епохою літературних експериментів, великого оновлення поетичного слова. Леся Українка змогла вплести справжню перлину до вінка літератури. Феєрія „Лісова пісня” вважається найвищим досягненням у літерній спадщині поетеси.

Центральний образ феєрії — Мавка — лісове породження, частинка природи, і схожа на людину, і не схожа. Вона нагадує Ундіну з однойменної балади Жуковського, написаної на сто років раніше. Обидві кохають смертну людину, обидві гинуть від зради. Але для Ундіни кінець — помста, вона „уплакує” невірного коханця. Мавка ж далека від проклять і помсти, вона втілює ідеал гармонійної душі, пов'язаної з природою, що з іншого боку обертається зв'язком з вічними цінностями людства — гідністю, вірністю, ніжністю, коханням. Ці риси в характері Мавки поетеса відчуває природними, притаманними людям, тому й вічними, як сама природа.

Захопившись людським життям, зачарована обіцянкою „парування навіки”, Мавка легко переходить до життя людського. Навіть те, що людям часто-густо здається неволею, прокляттям, наслідком первинного гріха — важка робота—у Мавки, нероздільної з природою, красою. Худоба під її наглядом дає „більш набілу”, нивка, що її обробляє Мавка, родить більше, ніж коли, ліс радо віддає їй свої скарби, бо Мавка ніколи не візьме зайвого, і тільки людська жадоба губить ці гармонійні відносини.

Мавка невмируща, бо має той вогонь у серці, що „не вмирає”. Вона знає це, знає, що буде „вічно жити”, як первісна, незаймана природа. Сила її — у коханні, єдності зі всесвітом, у тому, що вона відчуває себе його палаючою часткою.


Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.