ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література - розробки уроків

Біблійна основа творчості Г.С.Сковороди та його вчення про самопізнання і «сродний труд»

Всі публікації щодо:
Сковорода Григорій

Мета: вдосконалити вміння аналізувати байки; сприяти осмисленню творчості філософа для становлення і реалізації себе як особистості; усвідомлення афоризмів митця як засобу самопізнання та гармонії зі світом

Тип уроку: особистісно зорієнтований, ціннісно-смисловий

Обладнання: портрет письменника, фотоілюстрації до його байок, презентація

Хід уроку:

І. Мотивування ціннісно-смислової діяльності учнів

1. Бесіда

- Чому основа творчості Г.С. Сковороди біблійна?

- Чи збігаються основні положення трактату «Вступні двері до християнської добронравності» філософа з вашим розумінням десяти заповідей, яке сформувалося після ознайомлення з Біблією? Отже, творчість Сковороди має біблійну основу

ІІ. Актуалізація необхідних емоційно-ціннісних ставлень, знань морально-естетичних понять

1. Дайте відповідь на запитання: «Які людські риси філософ цінує, а які засуджує у своїх філософських трактатах»?

2. Доберіть афоризми Сковороди про людське щастя та поясніть їх зміст.

Учитель. Отже, найважливішим для людини Сковорода вважав щастя і він має свої погляди на нього. Що ж таке щастя? Чи може хтось допомогти людині стати щасливою? Яка людина є щасливою: та що працює, чи та, що живе на всьому готовому? На ці питання ми сьогодні будемо шукати відповідь, користуючись досвідом великого філософа і мислителя Г.С. Сковороди. (Див. додаток до уроку) Отже, тема уроку «Біблійна основа творчості Г.С.Сковороди та його вчення про самопізнання і «сродний труд» Сьогодні на уроці ми удосконалимо вміння аналізувати байки, осмислюватимемо творчість Сковороди заради становлення і реалізації себе як особистості.

ІІІ. Обробка нової інформації з різних джерел

1. Повідомлення учня про збірку «Байки харківські»

2. Виразне читання у ролях байки «Бджола і Шершень»

3. Евристична бесіда - Пригадайте, що таке мораль? Прочитайте мораль байки.

- Що таке «сродна праця»?

- Чому людина повинна працювати відповідно до своїх здібностей і бажань?

- Що треба людині для того, щоб вона визначилася, чого вона прагне в житті? (Див. додаток до уроку №2)

Учитель. Отже, людина повинна пізнати себе, свої здібності і працювати, бо найбільше щастя, коли вона живе за покликанням, природним нахилом, за здібностями, бо творча праця, за Сковородою, джерело справжнього щастя. (Див. додаток до уроку №3)

4. Інтерактивна вправа «Займи позицію». А зараз, будь ласка, визначтеся, чи справді ви погоджуєтеся з тим, що праця приносить щастя, чи схиляєтеся до думки, що краще жити плодами чужої праці. Мотивуйте свій вибір (Розставити опорні слова) Учитель. Дякую, що ви обрали саме працьовитість, бо ми народжуємося, щоб радіти, щоб працювати разом з усіма. Адже, щастя людини у праці. Я знаю, що ви всі з працьовитих сімей, і самі вмієте та любите працювати. Це свідчить про вашу активну життєву позицію, громадянську свідомість. Я впевнена, що саме на таких родинах тримається наша Україна і здобуде щасливе майбутнє. Ще однією байкою, в якій порушується проблема людських стосунків є байка «Собака і Вовк». 5. Декламування байки «Собака і Вовк» 6. Робота з підручником (Учні самостійно опрацьовують матеріал підручника на ст.124-125 і дають відповіді на запитання: - назвати байки, в яких порушується проблема дружби; - що для вас означає дружба? Чи є у вас справжні друзі? Висловіть власні припущення щодо того, яким вбачають щастя персонажі твору Григорія Сковороди «Собака і Вовк». Свої міркування вмотивуйте, посилаючись на зміст байки . Учитель. Отже, дружба — найцінніший дар, адже важко жити без друзів. Коли в людини немає їх, вона нещасна, бо справжня дружба, як вчив Сковорода, підсилює щастя і полегшує нещастя своїм співчуттям і підтримкою. І хоча час вносить певні корективи, однак дружба залишається важливою життєвою цінністю.

ІV. Конструювання рольової ситуації з метою актуалізувати в учнів уявлення про власні духовні цінності

1. Виписати 3-5 афоризмів Сковороди, які висвітлювали б актуальність крилатого вислову. (Див. додаток до уроку №4)

2. Навести приклад історії з життя, яка б підтвердила істинність афоризму.

V. Ситуація свідомого вибору власної оцінки, моральних та естетичних цінностей.

1. Скласти правила для життя (на основі виписаних афоризмів) вибравши ті, які відображають морально-естетичні цінності людини та допоможуть будувати щасливе життя.

2. Створення «асоціативного куща»

Учитель. Дякую, мені приємно було з вами розмовляти, переконатися, що кожен з вас домагатиметься щастя. Запам’ятаймо: дружба, праця, взаємодопомога — це і є складові щастя. І воно, безперечно, завжди коло нас і шукає нас самих. Воно подібне до сонячного сяйва : відкрий тільки вхід йому в свою душу. А відчуття щастя приходить до людини тоді, коли вона пізнає істину, тобто саму себе, а через пізнання себе самої — і весь світ. Ти маєш пізнати себе і здобути його, бо за словами Сковороди, не той щасливий, хто бажає кращого, а той, хто задоволений тим, чим володіє.

VI. Рефлексія. Оцінювання. Домашнє завдання.

1. Метод незакінчених речень. - Сьогодні на уроці… я дізнався… я здивувався… я зрозумів… я навчився… я переконався…

2. Оцінювання з коментарем.

3. Домашнє завдання Стор. 124-125, (підручник) - Закінчити розпочаті афоризми Сковороди, створивши власний. або - Скласти байку, мораль якої містила б афоризм, крилатий вислів.

Додаток №1

Щастя - психоемоційний стан цілковитого задоволення життям, відчуття глибокого вдоволення та безмежної радості. Те, що викликає відчуття найвищого задоволення життям, дає радість людині.

Додаток №2

Мораль - система поглядів, уявлень, норм та оцінок, що регулюють поведінку людей у суспільстві.

Додаток №3

Самопізнання — початковий етап самовиховання особистості, вивчення нею своїх властивостей, системи цінностей, життєвих намірів, провідних мотивів. Відчуття, сприйняття, пам’яті, уваги

Додаток №4

Найгірша хвороба — хворіти духом. Уникай товариства поганих людей.

Як гниле дерево не склеюється з іншим гнилим деревом, так і між негідними людьми не виникає дружби. Довго сам учись, коли хочеш навчати інших. Не все те невірне, що тобі незрозуміле. Правильно використав час той, хто пізнав, чого треба уникати і чого домагатися. Ні про що не турбуватися, ні за що не переживати — значить не жити, а бути мертвим, адже турбота — рух душі, а життя — це рух



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit