ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Sleepagotchi

#TotalHash
Можешь майнити крипту навіть з телефону. Заходь швидше поки активація майнера безкоштовна

Українська література - розробки уроків

В.Сухомлинський «Протоптали стежку»

Всі публікації щодо:
Сухомлинський Василь

В.Сухомлинський «Протоптали стежку»

Мета: продовжити ознайомлення учнів з творчістю В.Сухомлинського; вдосконалювати навички правильного, свідомого читання; збагачувати активний словник учнів; корекційна мета: розвивати вміння робити висновки та узагальнення, висловлювати свої думки в логічній послідовності; розвивати творчі здібності школярів, здатність уявляти описані картини, розмірковувати над текстом; виховувати чуйність, доброту, милосердя, любов до художнього слова.

Тип уроку: урок позакласного читання.

Обладнання: портрет В. Сухомлинського, книжки з його творами, дидактичний матеріал.

Хід уроку

І. Організаційний момент

Ось почули ми дзвінок

Він покликав на урок.

Кожен з вас вже постарався

До уроку приготувався

Тож девіз тепер згадаймо

І урок розпочинаймо

- А тапер назвіть основні засоби виразного, правильного читання: Пауза-зупинка, логічний наголос, інтонація, темп.

1) Мовна розминка

- Щоб правильно, виразно з інтонацією читати ми з вами підготуємося (сіли рівно) розправили груди, плечі не піднімаємо, вдихнули носом на видиху промовляємо голосні а, о, у, е, и, і.

Проспіваємо пісеньку голосних звуків.

а а а

а у е

и і о

а у е

Молодці! А хто скаже яка у нас зараз пора року? ( Зима )

2) Промовимо чистомовку про зиму

ма-ма-ма на дворі вже зима

іг-іг-іг- скрізь лежить пухнастий сніг

оз-оз-оз- періщить лютий мороз

ми-ми-ми- дочекалися зими.

3) Конкурс скоромовок

У зимовий холод кожен молодий.

Рухайся швидше, інакше замерзнеш.

ІІ. Мотивація навчальної діяльності

1) Демонстраційний матеріал на дошці

Повільне читання

Нормальне читання

Швидке читання

- Назвіть зимові місяці?

- А як ще називають зимові місяці?

Студень

Стужайло

Мочавець

Андрієць

Мостовик

Тріскун

Шипун

Вогневик

Сніговик

Льодовик

Крутень

Лежень

Сніжень

Сніговій

- А ви любите зиму?

- Давайте скажемо нашій зимі комплімент, бачите яка вона гарна цього року.

2) Гра «Комплімент»

Я починаю:

зимонька-снігуронька

королева снігів

(чарівниця, красуня, морозна, біловолоса, білосніжна, срібна, сивоволоса)

3) Мовно-логічна гра (добери ознаки зими)

Зима щедра і дбайлива господиня. Вона для всіх приготувала подарунки.

Деревам і кущам — теплі шубки, білі кожушки, пухові хустини, мꞌякі волохаті шапки, візерунчасті рукавички.

Землю накрила — теплою ковдрою, пухнастим блискучим килимом, білою скатертиною.

А дітям — білий сніжок, блискучі ковзанки, снігові гірки, веселі розваги, свята, гарний настрій.

А ще зима трудівниця - навіває холоди, розтрушує сніги, сковує річки )

Зима щедра святами. Які свята відзначаємо взимку?

Ось яка вона зима і щедра, і весела.

Фізхвилинка (Доброта)

ІІІ. Опрацювання теми уроку

- І хоче зима послухати які ж ми? Працьовиті чи ліниві, як ми вміємо читати.

А читати ми будемо оповідання, яке написав Василь Сухомлинський «Протоптати стежку».

- А хто такий Сухомлинський?

Народився у с. Василівка на Кропивниччині (Кіровоградщині ). Зростав жвавим, допитливим хлопчиком, дуже любив малювати. Важкі часи: не було зошитів, фарби можна було придбати за лікарські рослини, маленький Василько ціле літо збирав лікарські рослини, щоб придбати зошити, фарби. Приходив до школи раніше за всіх і допомагав товаришам виконувати математику.

Виріс став учителем, а тоді і директором школи. Для дітей написав 1500 творів, мав родину, 2-х дітей. Дуже любив природу, людей, був надзвичайно доброю людиною.

Саме Сухомлинському належать слова, що є провідною думкою сьогоднішнього уроку (обговорення, заучування напам'ять): «Роби добро не тільки тоді, коли тебе бачать люди. Значно більше треба для того, щоб залишатись людиною тоді, коли тебе ніхто не бачить».

1) Читання твору «Протоптали стежку» вчителем.

2) Словникова робота (Словничок зимових слів: Хурделиця ).

3) Синонімічна хвилинка

заметіль

буря

заверюха

завія

хуга

хуртеча

хуртовина

хуртека

4) Робота над змістом

1) Про яку пору року це оповідання?

2) Як звали дітей і куди вони йшли?

3) Що побачили діти дорогою до школи?

4) Що вони зробили?

5) Якими ж були ці діти?

Юрко

Ніна

Михайлик

Добрі

Надійні

Скромні

Милосердні

Працьовиті

Виховані

Чуйні

Роботящі

6) Чому раділа бабуся Марія? Чого вчить цей твір? (Чи є на світі добрі люди)

5) Читання тексту учнями

Методика «Пташиний базар»

Методика читання «Зима»

Методика «Небо-земля»

Гімнастика для очей

Ось красунечка-сніжинка

Залетіла прямо в клас

Нашим вічкам фіззарядку

Починати саме час

Ти лети-лети ліворуч

Зупинятися не смій

А тепер лети праворуч

І на місці ти не стій

Піднімайся вище, вище

Наші очки за тобою

А тепер лягай на землю

Відпочинь від усіх справ.

6) Колективна робота над оповіданням

Читання «Сніжинка».

Читання «Ланцюжком».

Знайди кінець речення.

Знайди початок речення.

Читає «Незнайко».

Читання «Засічка - кидок».

В. Сухомлинський своїми творами закликав нас бути добрими, щедрими, творити добро, любити людей і любити природу і вміти нею милуватися.

7) Хвилинка милування

Ось проведемо хвилинку милування зимовою природою, яка надихала поетів писати про неї вірші, художників зображувати її на полотні.

Крок поділи (назви всі предмети зображені на картині, які відповідають на питання Хто? Що?).

Крок часу (Що було? Що буде?)

Наприклад: була осінь, дерева стояли в золотому вбранні, під ногами шелестіло перше опале листя).

8) Гра «Уявні навушники»

9) Гра «Чарівні рукавички»

ІV. Підсумок уроку. Оцінювання

Урок добігає кінця. На ньому ми читали оповідання, яке вчить нас бути добрими, допомагати людям.

Гра « Мікрофон»

- Що сподобалося вам на уроці?

- Що цікавого ви дізналися на уроці?

Що ви взяли для себе з твору В.Сухомлинського? Поміркуйте, як слід жити на землі?

Ви ще маленькі. У вас усе життя попереду. В народі кажуть: «Життя прожити - не поле перейти», тому у вас буде безліч життєвих ситуацій, з яких потрібно знайти достойний вихід. Тоді ви дійсно виростите Людьми з великої букви.



ГРАЙ ЩОБ ЗАРОБЛЯТИ

Ігри в які можна грати та заробляти крипту не вкладаючи власні кошти

Gold eagle bithub_77-bit bithub_77-bit bithub_77-bit