Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Шкільні твори на нелітературні теми
5 клас

Коровай хліба (твір-роздум) - учнівський твір

Про хліб ми знаємо з раннього дитинства. Напевно, „хліб“ — одне з перших слів, що вимовляє дитина. А скільки прислів’їв і приказок присвячено хлібу! Хліб у житті людини має величезне значення. По-перше, просто без хліба багато страв несмачні. По-друге, хліб — це і бублик, і калач, і батон, і булочка. Свіжі, апетитні, вони іноді ніби запрошують: „Спробуй мене!“

Із дитинства дорослі привчають дитину дбайливо ставитися до хліба: його не можна викидати, не можна про нього погано казати. Це тому, що від маленького зернятка до запашного буханця на столі — шлях довгий і важкий.

Особливе місце в житті людини займає коровай. Короваєм зустрічають почесних гостей. Коровай обов’язково має бути на весіллі, коли батьки зустрічають і благословляють молодих. Коровай має і деяке узагальнене значення: це „добро, багатство“. Звідси, напевно, і приказка: „На чужий коровай рота не роззявляй“.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.