Ким бути? Чи будь-яка робота гарна? (твір-роздум) - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
9 клас

Ким бути? Чи будь-яка робота гарна? (твір-роздум) - учнівський твір

Коли мені було п'ять років, я хотіла стати лікарем. У шість я вперше подивилася фільм „Д'Артаньян і три мушкетери” і „захворіла” кіно, вирішила стати акторкою і грати не гірше Ірини Алфьорової... Так я почала „змінювати” професії. Я „була” шофером, перукарем, перекладачкою з англійської мови, археологом, капітаном далекого плавання і багато ким ще.

Зараз діти вибирають інші професії. Дівчатка мріють стати топ-моделями, хлопчики — футболістами, охоронцями або... програмістами.

Якось моя мама сказала мені: „Не розумію я цю молодь! От ми хотіли в дитинстві стати льотчиками, космонавтами... А ви? Ну чим іміджмейкер кращий від льотчика?” Я відповіла: „Не знаю. А чим льотчик кращий за іміджмейкера?” Мама промовчала.

Усі професії потрібні і важливі, — я це пам'ятаю з дитинства. Хіба не так? „Хочеш бути вчителем, коли виростеш?” — запитала я в племінника. „А в мене тоді „джип” буде?” — простодушно поцікавилося маля. Що я могла йому відповісти? Пояснити, що є професії престижні і непрестижні, що професія вчителя зараз, на жаль, переживає не кращі часи? Тоді він, логічно мисляча дитина, скаже: „Навіщо ж мені бути вчителем?” І буде по-своєму правий. Навіщо заробляти мало, якщо можна заробляти багато?

Але в будь-якій, найпрестижнішій професії, є свої хиби, спокуси, загалом, — мінуси. Що одержують люди, які піднялися високо кар'єрними сходами, які йшли „напролом”? Влада, гроші і постійний страх їх утратити. „Яка користь людині, якщо вона придбає увесь світ, а душі своїй зашкодить?” — говориться в Біблії. З цією істиною неможливо сперечатися. Я гадаю, що всі професії, всяка робота гарна. Тільки обіймати високі посади повинні порядні люди, якщо таке, звичайно, можливе...Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.