Я вибираю професію (твір-роздум) - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
8 клас

Я вибираю професію (твір-роздум) - учнівський твір

Професію я ще не вибрала. Поки що не кваплюся — усе-таки три роки навчання в школі попереду. Але батьки вважають, що час мені вже задуматися про своє майбутнє. І я іноді задумуюся...

Ще рік тому я марила про кар'єру тенісистки. Я обожнювала цю гру. Обожнюю і зараз. Але якось само собою так сталося, що я зрозуміла — Мартини Хингіс з мене не вийде. Адже одна справа — ходити на тренування два-три рази на тиждень і зовсім інше — займатися спортом постійно, присвячувати йому увесь свій час, „викладатися” цілком. Потрібно жити тенісом — тільки тоді можна домогтися успіху в ньому. Я б так не змогла. І я залишила цю витівку...

Виходить, що тенісисткою я не стала тому, що зрозуміла: цей вид спорту — не частина мого життя, а просто хобі. Я не вкладала в нього свою душу — і він мені цього не простив. Отже, щоб бути фахівцем у чомусь, потрібно віддавати себе своїй справі... Чи вийде в мене це? Як мені бути? Ким стати? Я перебираю всі можливі варіанти. Мама каже, що зараз найпрестижніша освіта — юридична або економічна. Зовсім не уявляю себе нотаріусом або адвокатом! Та й правознавством не цікавлюся. Не вийде з мене юриста! Що в нас далі? Ага, економіка. До речі, мій двоюрідний брат навчається на економічному факультеті, і коли він вимовляє слова „логарифм”, „інтеграл”, „валовий продукт” або „ПДВ”, то я розумію, що скоріше вмру, чим буду наслідувати його. Не дружу з математикою, та й з економікою теж. Як кажуть, „душа не лежить”. А до чого вона в мене „лежить”? „До телевізора”, — сміється мій батько. До телевізора? Так... Мені, звичайно, завжди хотілося працювати на телебаченні, але щоб усерйоз замислюватися про це... Вірніше, я замислювалася, але відразу гнала від себе цю думку. Стати журналісткою... тобто тележурналісткою — це щось з області фантастики. У всякому разі, я завжди вважала, що це вдається тільки дуже талановитим, дуже розумним і дуже сильним людям. Чи зможу я? Чи зможу вступити на факультет журналістики, потім — „прорватися” на телебачення, потім — робити вдалі, цікаві репортажі? Постараюся. Я знаю, що творча робота — то для мене. І головне — ніякої математики.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.