Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Шкільні твори на нелітературні теми
6 клас

Вечір у дворі нашого будинку (твір-розповідь) - учнівський твір

Вечори в нашому будинку в будень і вихідні мало чим відрізняються один від одного. У теплий час року хлопчиська грають у футбол на спортмайданчику, що обладнаний посередині двору. Малята проводять час на гойдалках, у пісочниці. Лавочки біля під’їздів — традиційне місце відпочинку жінок літнього віку.

Але є в дворі заповітне місце, що збирає запеклих гравців у доміно. Стіл споруджували самі аматори цієї гри. Його поверхня настільки відполірована пластинками доміно, що здається дзеркальною. До глибокої ночі, особливо влітку, двір наповнений стуканням доміно й азартними вигуками вболівальників і гравців. Рідко гра в доміно проходить без участі мого діда. У двір він виходить завжди зі своїм доміно. Купив він його дуже давно, і, як запевняє, воно приносить йому вдачу в грі.

Одного разу я вирішив зробити дідусю сюрприз. Я купив нове доміно, а щоб це був справді сюрприз, поклав нові пластинки в коробку від старого доміно. Нічого не підозрюючи, дідусь, як звичайно, пішов грати, прихопивши із собою коробочку. Я поспішив за ним, щоб побачити, як зрадіє дідусь моєму подарункові.

От гравці розсілися по своїх звичних місцях. Дідусь відкриває коробочку, доміно зі стукотом падає на стіл, і — запановує тиша, незвична для цієї миті. „Ти що, Пилипович, придбав нове доміно?” — здивувався один із гравців. Не менше здивований і навіть розгублений був сам дідусь. Він не розумів, куди ж поділося доміно, яке він вважав своїм талісманом.

Дідусь мовчки склав пластинки в коробку, піднявся і пішов додому. Я рушив слідом за ним. Намагався пояснити, що це мій сюрприз, що я хотів як краще — зробити йому приємне, Але він того вечора насупився як хмара. Я приніс йому старе доміно. Проте грати він тоді вже не вийшов. Я думав, що дідусь ще довго буде на мене сердитися. Але, на подив усієї родини, наступного разу, коли він пішов грати, дідусь узяв із собою мій подарунок.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.