Як я навчилася читати (твір-розповідь) - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
5 клас

Як я навчилася читати (твір-розповідь) - учнівський твір

Коли я була зовсім маленькою і не вміла читати, мені читала мама. Я довідалася про доброго доктора Айболита, Червону Шапочку і трьох поросят, про дядька Стьопу і розсіяного з вулиці Басейної, про дружбу лева і собачки. Мама читала мені вірші, казки, розповіді. Ми розглядали в книгах малюнки, і мені не дуже подобалося, коли книга закінчувалася. Одного разу мама сказала: „Я розповім тобі казку про букви і звуки”. Вона дістала великі картинки, на яких були намальовані червоні й сині букви. „У місті Букварі жили діти, — розпочала казку мама, — хлопчики і дівчатка. Дівчатка ходили в червоних платтячках, а хлопчики в синіх костюмчиках. Дівчатка дуже любили співати. „А-а”, — співала одна. „У”, — підхоплювала інша. А хлопчики співати не вміли. Вони говорили твердо і строго.

Одного разу дівчатка прийшли в гості до хлопчиків. Разом вони гралися, танцювали, пили чай. „Давайте заспіваємо”, — запропонували дівчатка.

— А ми не вміємо співати, — відповіли хлопчики.

— Зараз ми вас навчимо, — промовила дівчинка А і взяла хлопчика М за руку.

— Ма-а, — заспівали разом діти.

Усі стали парами й почали співати: бу, ля, ре. Так дівчатка навчили хлопчиків співати”. „От бачиш, — сказала мама, — з букв і звуків можна складати склади, а зі складів цілі слова. Це дуже цікаво, спробуй!”

Цього вечора я вперше прочитала сама багато слів. І з тих пір читання стало для мене найулюбленішим і захоплюючим заняттям.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.