Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Шкільні твори на нелітературні теми
5 клас

Як я навчилася читати (твір-розповідь) - учнівський твір

Коли я була зовсім маленькою і не вміла читати, мені читала мама. Я довідалася про доброго доктора Айболита, Червону Шапочку і трьох поросят, про дядька Стьопу і розсіяного з вулиці Басейної, про дружбу лева і собачки. Мама читала мені вірші, казки, розповіді. Ми розглядали в книгах малюнки, і мені не дуже подобалося, коли книга закінчувалася. Одного разу мама сказала: „Я розповім тобі казку про букви і звуки”. Вона дістала великі картинки, на яких були намальовані червоні й сині букви. „У місті Букварі жили діти, — розпочала казку мама, — хлопчики і дівчатка. Дівчатка ходили в червоних платтячках, а хлопчики в синіх костюмчиках. Дівчатка дуже любили співати. „А-а”, — співала одна. „У”, — підхоплювала інша. А хлопчики співати не вміли. Вони говорили твердо і строго.

Одного разу дівчатка прийшли в гості до хлопчиків. Разом вони гралися, танцювали, пили чай. „Давайте заспіваємо”, — запропонували дівчатка.

— А ми не вміємо співати, — відповіли хлопчики.

— Зараз ми вас навчимо, — промовила дівчинка А і взяла хлопчика М за руку.

— Ма-а, — заспівали разом діти.

Усі стали парами й почали співати: бу, ля, ре. Так дівчатка навчили хлопчиків співати”. „От бачиш, — сказала мама, — з букв і звуків можна складати склади, а зі складів цілі слова. Це дуже цікаво, спробуй!”

Цього вечора я вперше прочитала сама багато слів. І з тих пір читання стало для мене найулюбленішим і захоплюючим заняттям.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.