Твір-опис за картиною О. Мурашка „Похорон кошового” - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
8 клас

Твір-опис за картиною О. Мурашка „Похорон кошового” - учнівський твір

О. О. Мурашко — український художник кінця XIX — початку XX століття. Для центральної постаті картини позував актор М. Старицький. У центрі цієї картини (1900) ми бачимо старого козака, що несе булаву — символ влади кошового. Ліворуч від нього — молодий козак, високий, кремезний, занурений у свої думки. Позаду несуть труну на дерев'яних ношах, чорний прапор. Обличчя козаків, наміть тих, що зображені подалі, виражають смуток, горе, навіть їхні фігури відтворюють тяжкий настрій. Таким настроєм пронизана вся картина: в усій широкій долині, якою йде похоронна процесія, темно — такі фарби, такий колір настрою учасників процесії.

Відбито в картині козацькі традиції: відкриті голови, свічки, полотнище на труні, одяг (шаровари, вишиті сорочки, жупани, широкі пояси).

Смуток і пригніченість відчуваються з першого погляду на картину. Але є щось таке у постатях і статурах запорожців, що вселяє оптимізм: справа кошово-і о — в надійних руках!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.