Одного разу влітку... (твір-розповідь) - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
6 клас

Одного разу влітку... (твір-розповідь) - учнівський твір

Одного разу влітку я гостював у свого дядька-лісника. Він ішов із дому рано, повертався пізно. На мої питання, що він робить цілий день у лісі, дядько відповідав: „Роботи вистачає і влітку, й узимку. Охороняю ліс від браконьєрів, беру участь у санітарних вирубках сухих дерев, доглядаю за молодими деревцями. Та чи мало роботи в лісі!”

Одного разу дядько повернувся додому раніше звичайного. Він приніс поранене совеня. Я вперше побачив цього птаха не на картинці, а на власні очі. Совеня дивилося жовтими, круглими, як плошки, очима. Вони були широко розкриті. „Це птах нічний, — пояснив дядько. — Совеня нас зараз не бачить, а от уночі він хазяїн лісу. Харчується мишами, зайцями, їжаками і навіть пернатими, хоча сова — сам птах”. Я звернув увагу на міцні ноги пташеняти, на його гострий дзьоб, загнутий гачком. Довге пір'я на голові нагадувало вушка. Саме совеня було темно-рудим з чорними вкрапленнями.

„Ми виходимо совеня, — сказав дядько, — а потім віднесемо до лісу”. — „А куди? Де його лісове житло?” — „Побачиш сам”, — коротко відповів дядько.

Наступного дня він узяв мене із собою на обхід лісу. Біля старого дупластого дерева дядько зупинився. „Такі дерева в нас під охороною, — сказав він. — У їхніх дуплах і знаходять притулок сови”. — „А яку користь вони приносять?” — „Я ж тобі казав, що сова знищує гризунів і інших шкідників лісу”, — почув я у відповідь.

Ми вирушили далі й незабаром я побачив ще одне дерево. На його стовбурі була спеціальна мітка, зроблена синьою фарбою, як і на попередньому дереві. „Дупло і це дерево облюбували сови, — сказав дядько. — От сюди ми й принесемо наше совенятко, як воно зміцніє. А втім, воно і без нашої допомоги знайде собі житло. Адже совеня вже добре орієнтується в лісі”. Багато ще цікавого показав мені дядько під час обходу лісової ділянки. Повертався я в будинок лісника переповнений враженнями. Мені хотілося якнайшвидше побачити совенятко.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.