Твір-роздум з приводу прислів'я „Навчи дурня Богу молитися - він і лоба проб'є” - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
8 клас

Твір-роздум з приводу прислів'я „Навчи дурня Богу молитися - він і лоба проб'є” - учнівський твір

Мабуть, кожному зрозумілий зміст цього прислів'я. Можна його й прикладами проілюструвати. Є й польське прислів'я такого самого типу: „Що занадто, то не здраво”. Обидва вони висміюють надмірність, недоречну старанність, що може обернутися лихом.

Річ у тому, що почалося це прислів'я, можливо, з реальності: колись якогось невдаху вчили Богу молитися, поклони класти, робити це ретельно. Він і зрозумів усe як міг: молився, лобом бив підлогу, аж синців набив.

Так і пішло світом прислів'я.

Скаже, наприклад, мати дочці: „Піди, подивись, чи не накоїв чого Пилипко у хаті. Якщо дуже нашкодив, нагримай на нього”. Дочка, занадто слухняна, побачила, що братик розлив молоко на підлозі, бо хотів кошенят напоїти. Сестричка боляче схопила його за ручку, тягне та й кричить: „Що наробив, порося! Ось зараз тебе мама покарає!” Дитина зайшлася від плачу, тремтить уся, перелякалася. Та чи такий страшний злочин вона вчинила? Мати побачила й мовила до дочки: „Навчи дурня Богу молитися...”Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.