Твір-опис за картиною П. Д. Мартиновича. Портрет селянина Ф. Мігаля - учнівський твір

Шкільні твори на нелітературні теми
8 клас

Твір-опис за картиною П. Д. Мартиновича. Портрет селянина Ф. Мігаля - учнівський твір

У Харківському музеї образотворчого мистецтва цей портрет вражає силою відтворення. Може, таке враження складається через те, що селянина XIX століття (а портрет написано 1880 року) ми уявляємо не зовсім таким. Портрет Ф. Мігаля міг би бути портретом мого сучасника. Отже, реалістичність і спадкоємність духу, мабуть, зупиняють, коли йдеш галереєю музею. Ось тільки вуса несучасні, та й то не зовсім так, бо сьогодні які хочеш можна побачити у сучасників.

На портреті людина мужня, рішуча, вольова, розумна. Це видно по очах, що дивляться просто на тебе. В них мудрість життєвого досвіду... Скільки ж років цьому'селянинові? Як на мене, десь п'ятдесят, проте в ті часи люди рано старішали. Може, йому років тридцять п'ять? Зачесане набік волосся, біла сорочка — усе акуратне й поважне, отже, людина гідна, сповнена впевненості в собі. Дуже вольовий рот. Здається, навіть суворий. Не уявляю цього чоловіка з веселою усмішкою. А от негараздів у його житті, здається, було чимало. І він витримав, встояв, він життєздатний. На цю людину можна покластися в будь-якій справі. Схоже, він сильний духом і сильний фізично. Це я не домислюю — це намалював художник. Тому і зупиняєшся перед творінням Майстра!Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали на сайті доступні за ліцензією Creative Commons Attribution-Sharealike 3.0 Unported CC BY-SA 3.0 та GNU Free Documentation License (GFDL)

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми приклали багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.