Учнівські твори з розвитку мовлення

Твір на тему - Право називатися людиною

„Людина” — таке знайоме слово. Як часто ми Чуємо: „Ось народилася ще одна людина”, „Він буде великою людиною”, „Оце так людина!” і не замислюємося, що ж насправді криється за цими виразами.

Хтось сказав: „Новонароджений схожий на чистий аркуш паперу”. Він ніякий — ні гарний, ні поганий. Але ось питання: звідки ж беруться негідники, з кого виростають благородні люди? І чи всі мають право називатися людиною?

Я вважаю, що людина сама формує свою особистість. І найвищих форм підлості, так само як і благородства, людина може досягти сама саме тому, що вона людина. І їй самій необхідно обрати свій життєвий шлях. Тільки треба пам'ятати, що, на відміну від написаного на аркуші чистого паперу, вчинки людини не можна просто викреслити чи виправити.

Ми говоримо „зла людина” і „добра людина”. Отже, всі — люди? Але ж ні, існує ще таке слово, як „людяність”. І вже зла людина ніяк не може бути гуманною. А гуманність — це і щирість, і чесність, і порядність, і вихованість. Людина, що має такі риси, поєднує в собі духовне багатство, високу моральність і виявляє себе як неповторна індивідуальність.

Тож з погляду біології всі ми можемо називатися людьми. А от чи кожен гідний називатися людиною з погляду моралі?

Над цим запитанням повинен замислитися кожен.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.