Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Читаючи Пушкіна, можна найкращим способом виховати в собі людину

Читаючи, взагалі можна виховати в собі людину, якщо правильно вибрати книги, але Пушкін – це особлива стаття. Одна з його визначних якостей – широта світосприйняття, розуміння навколишнього.

По-перше, Олександра Сергійовича позбавлено національної обмежености, але це зовсім не означає, що він не любить свою країну й свій народ, і доказом цього є вірш „Наклепникам Росії“. Але головна мрія поета – часи, „коли народи, розбрат забувши, в єдину сім’ю об’єднаються“, і він у своїх творах писав про багато народів, що дає змогу пречудово виховати в собі людину планети Земля.

По-друге, ліричний герой Пушкіна, тобто внутрішня сутність самого поета, допитливий , він „любить випробовувати“ світ і передає свої відкриття людям. Пізнати світ, людину – пристрасть самого Пушкіна.

Із неймовірною майстерність зображує автор любов – найголовніше людське почуття, проте часом незбагненне. Кохання, свавільне й недобре в Земфіри, відчайдушне й люте, як у Зареми, самовіддане й ніжне в героя вірша „Я Вас любив…“

Читаючи твори Пушкіна, можно пречудово виховати в собі люблячу, а значить, і любиму людину. І можна навчитися бачити навколишній світ природи.

Жовтень вже настав – вже гаїна струшує

Останнє листя…

Це Псковщина, суворий на перший погляд край. Но чарівливість осені, похмурої пори прощальної краси та прив’ядання природи доступне й нам, якщо зможемо „збігтися“ з пушкінським поглядом і душею. І це стає дуже просто, якщо ми ввійдемо до жовтневого лісу, знайдемо незвичайний осінній лист та вловимо тонкий аромат пізньої осені, такої дорогої для поета.

Читайте твори Олександра Пушкіна, якщо хочете стати людиною, а не просто ходячою професією. Пушкін – історик, ботаник, психолог, військовий, вершник, паломник, моряк, підкорювач гір, закоханий… Тисячі облич, точніше, тисячі проявів одного й того самого обличчя… Читайте вірші Пушкіна, і можливо, якісь із цих облич стануть і вашими. Це й буде означати, що ви стали людиною, про яку так мріяв Олександр Сергійович.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.