Всі публікації щодо:
Вишня Остап

Остап Вишня „Моя автобіографія“

Павло Губенко (більше відомий читачам як Остап Вишня) зумів утілити у своїх мудрих, дотепних, щирих і безпосередніх героях риси вдачі українського народу, передати його менталітет. Тому багатьох найтонших струн людської душі торкало й торкає мудре, дотепне слово письменника.

Палітра художніх барв письменника доволі різноманітна: це й лагідна, м’яка усмішка, сповнена любові й приязні до людини; і вщипливий дотеп, коли йдеться про безгосподарність, лінощі, безвідповідальність, неуцтво.

Цикл творів О. Вишні „Моя автобіографія“ сповнений саме м’якого й доброго сміху. Скільки тепла й любові до людей, що його оточували в дитинстві, передає читачам письменник в оповіданні „Моя автобіографія“!

Кожен твір цього циклу цікавий по-своєму: наприклад, оповідання „Як ми колись учились“ та „Ох і лікували нас“ розповідають із тонким, ненав’язливим гумором про те, як жило село за часів дитинства письменника, коли дітей змалечку привчали працювати, вчили, що без праці неможливо прожити, і це справді так.

Баба Палажка, „значно професоріша від самого професора“, знахарством і молитвами відганяла хвороби від дітей і дорослих. У цьому можна побачити й недостатній рівень життя на селі, і невмирущі народні традиції, адже зараз до таких „баб Палажок“ теж звертаються матері, щоб вони „вилили переляк“ дитині або вивели пристріт. Автор самобутньо передає колоритну лексику, певні дійства, що супроводжують процес лікування.

Кожен рядок цих творів перейнятий любов’ю до людей, котрі жили нехитро й щиро, допомагали один одному, чим могли, й у своїй простій мудрості були „значно професоріші“ за деяких глибокодумних своїх сучасників. Проте за легкістю розповіді можна побачити й злиденність життя селян, їхню тяжку працю, бажання вивести своїх дітей „у люди“.

Простота викладу й задушевний тон, несподівані висновки, поетизація побутових деталей, вдачі героїв із міцним національним підґрунтям – усе це викликає наш доброзичливий сміх.

Творам Остапа Вишні властиве глибоке проникнення у світ людини, що розуміє красу, сприймає її й сама стає творцем. А гумор тільки допомагає людям сприймати серйозне в житті з усмішкою та пережити труднощі.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.