Всі публікації щодо:
Загребельний Павло

Образ Софії Київської – символ духовного надбання українського народу (за романом П. Загребельного „Диво”)

Яке чудове й чарівне місто – Київ! Навколо стільки чудових споруд і пам’ятників, що лишилися з минулих часів: Золоті Ворота, Володимирська Гірка, Лавра, печери, Богдан Хмкльницький на баскому коні – все це прекрасне й вічне, формує доброзичливу, відкриту душу. І, зрозуміло, одну з найважливіших ролей у цьому формуванні відіграє славетна Софія Київська.

Про цей чудовий храм написано багато творів, і одним і найкращих і найповніших є роман Павла Загребельного „Диво”. У ньому образ Софії справедливо зображено як символ духовної незламности й нескорености всього народу. У кожної нації, у кожної держави є своя неповторна та єдина святиня, без якої її неможливо уявити. І ось саме з Софією нерозривно пов’язано образ України.

Під час Великої Вітчизняної фашисти хотіли відібрати в нас цю святиню, тим самим принизивши наш народ. Багато читачів засуджують Гордія Отаву, що він не був на фронті, не вбивав німців, не рив траншей. Чи не варто цим людям замислитися, що лишитися в окупованому Києві сам на сам зі смертельною небезпекою, щоб урятувати Софію, захищати духовний скарб України, до останньої хвилини затягуючи пошуки схованих фресок, - чи не найбільша мужність на землі? А чому ж саме Софія уособлює собою всю Україну? Варто пригадати, як будувався цей храм. Якби мрія всіх візантійських священиків здійснилася, і в Києві було б возведено копію Софії Константинопольської, навряд чи вона стала справжньою святинею. У Софії відбилося все найкраще, що було створено ще до часів християнства на Русі. Історія нашого народу, його духовність, висока культура Київської Руси вивщуються над стародавнім містом. Стоїть і віками буде стояти наша Софія, наша Оранта, зі зболеними очима нещасної Ісси – вінець духовности нашого народу!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.