Всі публікації щодо:
Кочерга Іван

…І свічки мирної не варта та країна, що в боротьбі її не засвітила (за драмою Івана Кочерги „Свіччине весілля“)

Прочитавши драматичну поему Івана Кочерги „Свіччине весілля“, ми ніби самі опиняємося в старому Києві на початк. XV. ст., серед чистих і чесних, працьовитих людей Поділля. Нелегко живеться цьому люду. Воєвода намагається перетворити трударів на невільників, він позбавив їх цехових привілеїв, заборонив світити світло в хатах, а з тих, хто намагався порушити це правило, збирав „щедру дань“, доводячи цим народ до відчаю.

Та не перевелися в Києві сміливці: молодий, гарний зброяр Іван Свічка не хоче миритися зі сваволею воєводи. Кохання до нареченої та прагнення кращої долі для Батьківщини підштовхує його до боротьби за світло в хатах. Іван має найбільший авторитет у цеховиків, він справжній боєць. Він не хоче кровопролиття, намагається словами довести правду, але таким людям, як воєвода та князь Ольшанський, важко зрозуміти народ – вони звикли лише кривдити й знущатися.

Образ світла стає символічним образом свободи, на боротьбу за яку підіймається київський люд, очолюваний Свічкою. Народ, який бореться за свободу, - непереможний, і цьому є багато прикладів в історії.

Український народ протягом усього свого існування був змушений відстоювати свою волю. Українські землі топтали загарбники, шматували на частини владні імперії. Проте нічого в них не вийшло, завжди знаходилися герої, які очолювали боротьбу за незалежність. У нас є всі підстави пишатися своєю країною, її історією, і якій дуже багато людей повторювали подвиг І. Свічки, піднімаючи народ на справедливу боротьбу, для яких слова з твору „Свіччине весілля“ стали девізом: „...без борні нікчемні всі молитви. І свічки мирної не варта та країна, що в боротьбі її не засвітила“.