Всі публікації щодо:
Драч Іван

Художнє осмислення чорнобильської трагедії в поемі І. Драча „Чорнобильська Мадонна”

Ось уже двадцять п’ять років минуло з того часу, коли в чарівному поліському краї на північ від Києва сталася трагедія століття – у квітні 1986 року вибухнув „мирний атом”, рознісши смертельну радіоактивну хмару по всьому світу. Так природа помстилася людству за надмірну самовпевненість і недбальство. Про цю трагедію довго намагалися не говорити, її приховували, і доволі довго в Україні не знали про її жахливі наслідки…

Двадцять три українські пожежники-ліквідатори загинули відразу, а мільйони людей страждають від наслідків катастрофи й зараз… Тільки завдяки тим героям удалося скоротити масштаби аварії, запобігти вибухові ще одного реактора. Низький уклін усім, хто брав участь у ліквідації катастрофи, хто пожертвував життям чи здоров’ям за те, щоб жили мільйони інших людей.

Про Чорнобильську трагедію та її сумні наслідки згодом було написано багато книг, статей, відзнято декілька фільмів. Звернувся до цієї теми 1988 року й Іван Драч у поемі „Чорнобильська Мадонна”, всі розділи якої сповнені пекучого болю, гірких роздумів, турботи про майбутнє людства, збереження природи. Своєрідністю твору є те, що автор поставив перед собою завдання не лише зобразити події, а й передати свої відчуття й переживання, викликані ними.

І. Драч уперше в українській літературі дав оцінку трагічним подіям, засудив винуватців трагедії. На його думку, „світ ідіотствує, хоч зверху мудрішає”, винуватцями вважає тих, для кого „кар’єри і премії” - головне в житті.

Час невпинно рухається вперед, віддаляється страшна дата Чорнобильської катастрофи, про яку попереджалося навіть у Біблії. Така подія ніколи не має повторитися! Ми повинні над цим серйозно замислитися. Радіаційну загрозу людству має бути ліквідовано раз і назавжди шляхом повного ядерного роззброєння.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.