Всі публікації щодо:
Малишко Андрій

Пісенна творчість Андрія Малишка

Є поеми, в яких пісенне кожне слово, ніжна його мелодія озветься в серці теплими спогадами. Немов до цілющого джерела, припадаємо ми до пісень видатного нашого поета Андрія Малишка, щоб глибше відчути силу й міць рідного красу, красу своєї землі. Його пісні роблять нас багатшими душею, кличуть у квітучі поля й гаї, нагадують про рідний дім, материнську усмішку. Головне джерело цих поезій – невичерпна народна пісня, що є виявом духовности в естетично сприйнятому народнорозмовному слові.

Хто не знає чудових рядків „Пісні про рушник” А. Малишка, покладеної на музику П. Майбородою! Мати передає синові разом із піснями свій життєвий досвід:

Рідна мати моя, ти ночей не доспала,

Ти водила мене у поля край села,

І в дорогу далеку ти мене на зорі проводжала,

І рушник вишиваний на щастя дала…

Отож і любив Малишко рідну мову й пісню понад усе. Більша частина творів його інтимної лірики – це пісні, які вже стали воістину народними.

Пісня „Вогник” - ліричний спогад про рідну хату, тополину під її вікнами, а головне – батька й матері. Як багато говорить ця пісня вдячному серцю!

Чудові ліричні пісні супроводжували й супроводжують молодість цілих поколінь: „Колгоспний вальс”, „Ми підем, де трави похилі…”, „Київський вальс”, „Пісня про Київ” та багато-багато інших.

Другою мамою, справжнім добрим другом стає для багатьох учнів улюблена вчителька… Із року в рік хвилює серця й учнів, і вчителів пісня „Вчителька”, і кожен, слухаючи її, з теплотою згадує свою найулюбленішу вчительку – ту єдину, рідну, незабутню, щиро любиму, яка дала путівку в життя та стала немов ангелом-охоронцем для юної людини… Ця пісня – низький уклін усьому вчительству.

Останньою піснею Андрія Самійловича, написаною за тиждень до смерті, була прекрасна „Стежина”.

Дощами мита-перемита.

Дощами знесена у даль.

Між круглих соняхів із літа

Мій ревний біль і ревний жаль.

„Стежина” - це роздум над людським життям, і немає тій стежині ні кінця ні краю, весь час чиїсь ноги топчуть її. Бо життя вічне, на зміну одним людям приходять інші…На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.