Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Чи вважаєте Ви Жюльєна Сореля за особистість?

Відповідь на це запитання буде залежати від того, як оцінювати поняття життя та чести. Для мене Жюльєн Сорель – особистість. Він бореться не лише за кар’єру, питання набагато складніше: він хотів ствердитися в суспільстві, бути визнаним ним, але був чужим у тому середовищі, і як вихідець із соціальних низів, і як людина обдарована, котра не хоче розчинятися у світі посередностей. У Сореля відповідальність за все, що відбувається в житті, та розуміння перебувають у моральній площині. Сенс того, що відбувалося в сцені обіду у Вально став для нього звинуваченням проти всіх порочниз людей, які зібрались у Вально. Він один виступає проти всіх, але головне, що, на думку автора, виправдовує Жюльєна, - це благородство його серця, великодушність, чистота, і це є найцінніше в людині.

Приїхавшт до Безансона, Жюльєн підійшов до брами семінарії та подумав, що це – земне пекло, з якого вже не вийти. Він був недалеко від істини, але не мав іншого шляху. Попри всі знущання він не став підлотником у семінарії та виправдав довіру абата Пірара.

Жюльєн ніколи не зможе зрозуміти людей із вищого суспільства: надто багато там показного, занадто марнослів’я… Наполеон, про якого він мріяв, - це вже минуле, йому на зміну прийшли торгівці, істинні герої тогочасної епохм. Цим людям смішні й непотрібні видатні таланти й героїзм – усе те, що дороге Сорелю. Очікуючи страти, відмовившись від помилування, він розуміє, що єдиним стимулом, що керував його вчинками, було честолюбство. Він незадоволений собою…

Роблячи центром зображення конфлікт талановитої особистости з буржуазним суспільством, Стендаль висуває проти нього вбивчий аргумент:якщо суспільство може доводити таких людей, як Сорель, до загибелі, то такому суспільству маж бути винесено суворий вирок.

Життя Жюльєна Сореля, котрий відмовився від помилування та зволів померти, ніж просити поблажливости в суспільства, де процвітають люди на кшталт Реналя та Вально, підтверджує думку твору: головний герой роману „Червоне і чорне” - особистість!На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.