Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Алегоричні образи „Божественної комедії” Данте

Після того, як Данте було засуджено до вигнання з Флоренції за участь у повстанні проти Папи Римського, він довго поневірявся іншими містами та створював „Комедію”, як тоді називали цей твір із сумним початком і радісним кінцем. Створювала „Комедія” в жанрі оповіді про мандрівку загробним світом, щоб залучити читача до покаяння та молитви. Побудовано поему традиційно – на цілій системі символів, що використовував іще Ісус Христос, намагаючись донести своє вчення до слухачів.

Читача турбувало те, що провідником пеклом і чистилищем став Вергілій, адже він символізував собою нецерковну науку, і пережити таке середньовічному католику було тяжко. Теологічне число три лежить в основі поеми: три части, три помножити на три – кола пекла, дев’ять небесних сфер – місце для раю, у чистилищі, призначеному для тимчасового перебування, сім (теж богословське число) кіл.

У першому колі пекла – люди давніх часів, не освітлені вченням християнства. Й оскільки в тому немає провини, вони не мучаться, а тільки перебувають у тузі через свою недосконалість. У другому колі поміщено учасників грішного кохання, вони охоплені пекельним виром. Образи-символи ведуть читачів далі й далі, на самісіньке дно, де терплять пекельну муку недолюдки Пекла – Юда Іскаріот та вбивці Юлія Цезаря – Брут і Касій. Три пащі Люцифера дроблять їхні кістки.

І цей твір стає символом людської любові й тієї частини нашої душі, куди людина не допускає навіть найближчих людей…На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.