Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

„Червоне і чорне” Стендаля

Прочитавши роман Стендаля „Червоне і чорне”, думаєш, що Жюльєн Сорель намагається оволодіти ремеслом життя, починаючи не з азів, а десь із середини. Він почав рух до поставленої мети, і це свідчить про його цілеспямованість, що, звісно, є добре, але йому навіть не спадало на думку, що перш ніж „іти” до мети, необхідно навчитися „ходити”.

Складається враження, що життя для Жюльєна було грою, з якої він виходив переможцем, а йому треба було добре розібратися у своїй душі. Вічно насторожений, такий, що до всього ставиться підозріло, Жюльєн Сорель приховує від навколишніх свої істинні почуття та наміри, і так розвивається ще одна риса його натури – облуда, адже він починає розмовляти загальноприйнятою мовою брехні. Він виграв, досяг того становища, до якого прагнув, бо є сміливий, розумний, але він не мав достатньо коштів для вибору кар’єри. Простеживши його життєвий шлях, можна сказати, що уроки життя, досвід, набутий ним, став йому в пригоді: він навчився давати правильну оцінку тому, що відбувалося в суспільстві Вально – де Ла-Моль, відкидати те, що гидке та огидне, тобто він збагнув основні закони життя цілком пристойної людини.

Але образ Жюльєна Сореля не викликає в багатьох поваги, і можливо тому, що він людина з постійно ураженою гордістю, зневажає вище суспільство, але тим не менше хоче домоготися визнання в цьому ж суспільстві. У молодику не було самоповаги, а себелюбство та гордість не могли її замінити; крім того, у нього не було терпеливости. Саме тому він зрештою він потрапляє до каземату, де усвідомлює, що „кожен для себе в цьому світі”, розуміє трагедію власного існування. На прикладі життя Жюльєна уявляєш, що за „складна річ життя”, і життя треба вчитися дуже довго…

Уроки життя ми отримуємо з різних джерел художньої літератури, з досвіду свого повсякденного життя. Кожен із нас несе в душі заповітну думку – стати особистістю, знайти своє місце в житті, робити більше добра, не падлючити, трудитися на благо своєї Батьківщини та її людей, котрі нині живуть зовсім не просто. На багато думок наштовхує роман „Червоне і чорне”, а головна з них та, що життя – це насправді складне ремесло.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.