Всі публікації щодо:
Павличко Дмитро

Інтимна лірика Дмитра Павличка

Із поезії Дмитра Павличка можна дізнатися про його життєвий шлях, про його погляди та переконання. Нужда, тяжка праця, освіта чужою мовою – це його життя.

У дитячому серці жила Україна,

Материнські веселі і журні пісні,

Та за мову мужицьку не раз на коліна

Довелося у школі ставати мені…

Тема кохання, болісного, жагучого, неминуча розлука – одна з характерних рис творчості поета. Ліричний герой Павличкової збірки – то наш сучасник, духовно багата людина, що вміє бачити й тонко відчувати красу. Його кохання чисте й щире; в інтимних поезіях Д. Павличка криється глибинний прихований зміст. „Ти – як дощ, а я – мов явір. Хочу листям тебе зловить”.

Так, у поезії „Коли ми йшли удвох з тобою…” (1953 р.) художньо втілена вічна проблема – кохання, ставлення до природи, до хліба, до праці як мірила оцінки людини. Ліричний герой гладить золоте колосся, а дівчина грубо їх топче, „немов траву безплідну, дику”, „вона не чула крику тих колосочків”.

Кохання – почуття багатогранне, і поет, не повторюючись, відображає у віршах якусь одну виразну грань: „Не бійся сивини своєї”, „Ми вийдем з тобою на листя опале”, „…Ніч була ясна, я стежками біг” та багато інших поезій творять могутню симфонію людського почуття. Його любов не помре, не розвіється попелом, а житиме в піснях.

Перше кохання, кажуть, найсильніше й найніжніше… Певно, тому, що воно приходить рожевими серпанками молодості, зачіпає серце крилом ліричної пісні, збурює найкращі почуття… Ліричний герой поета стверждує неповторність цього почуття, говорячи, що „тільки раз, єдиний раз любив”. Та це й справді так – перше кохання запам’ятовується на все життя.

Чимало поезій Дмитра Павличка було покладено на музику, а славнозвісна пісня „Два кольори” за популярністю в народі стоїть поряд із „Піснею про рушник” А. Малишка.

Тепер поет Дмитро Павличко виступає ще в одній не менш важливій іпостасі – політика, державного діяча, який пристрасно й рішуче відстоює інтереси своєї рідної держави, працює заради свого народу. Любов письменника до Батьківщини щира, бо лише тут він може лишатися творцем, отож він не уявляє свого життя без рідної землі, народу, рідної мови.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.