Твір на тему - Мотив романтичної втечі від дійсности в поемі Байрона „Паломництво Чайльд Гарольда”

Твір на тему - Мотив романтичної втечі від дійсности в поемі Байрона „Паломництво Чайльд Гарольда”

Уже саме слово „паломництво” означає мандрівку святими місцями, і мета її не в утечі від життя, а в наближенні до нього: паломники або замолюють гріхи, або шукає відповіді на найглибші питання.

А що розуміти під дійсністю? Якщо тільки життя вищого британського суспільства, то воно гідне того, щоб від нього втекти, бо це місце „ницих спокус”, і людина з душею та розумом має бігти звідти.

Маршрут Чайльд Гарольда відтворює шлях самого автора, який він здійснив 1809 року після відмого виступу в Палаті лордів. Як і сам Байрон, Гарольд протестує проти законів і норовів вищого суспільства, але йго егоїзм і зарозумілість стали мішенню для авторської критики. Начало його мандрів – це точно спроба втечі, може, навіть від себе, від звичного життя. Його женуть потяг до самотности, прагнення віднайти душевну рівновагу, відсутність прив’язаности до кого-небудь.

У подорожі байронівський герой уперше в житті побачив не умовний світ салонів, а живе життя, і саме ця неприкрита правда народжує в душі Гарольда невщухну бурю, уперше він відчуває неспокій, не пов’язаний з егоїстичними спонуками.

Перебування в Португалії, яка покірно схиляється перед пригнобленням, примушує молодого паломника замислитися про чистоту духу та плоти. Інша справа – Іспанія, котра бореться з полками Наполеона.

Четверта пісня приводить нас до Італії, охопленої діяльністю карбонарійських вент. Неймовірними були муки країни, опутаної папськими сітками, завойованої прибулими австрійцями, роздробленої та знесиленої. Тим не менше гідні глибокої пошани молоді патріоти, що поклали своє життя за честь та визволення Батьківщини від зовнішнього та внутрішнього пригноблення.

Опиниться герой поемі й у Греції, котра піднімалася на війну за національне визволення від османського владарювання.

Святими місцями для героя та самого автора були саме ті, де людина бореться за народне щастя, за свободу від різноманітних кайданів. В Англії це було неможливо в ті часи, і Байрону довелося в цьому переконатися:

Та той, хто втратив свободу свою,

Чужу відстоювати може…

Серце Байрона поховано в місті Міссолунгі, у Греції, за свободу якої бився та загинув безсмертний автор „Паломництва Чайльд Гарольда”.Віртуальна читальня Української літератури для студентів, вчителів, учнів та батьків.

Наш сайт не претендує на авторство розміщених матеріалів. Ми тільки конвертуємо у зручний формат матеріали з мережі Інтернет які знаходяться у відкритому доступі та надіслані нашими відвідувачами.

Всі матеріали доступні за ліцензією Creative Commons — «Attribution-NonCommercial»

Якщо ви являєтесь володарем авторського права на будь-який розміщений у нас матеріал і маєте намір видалити його зверніться для узгодження до адміністратора сайту.

Дозволяється копіювати матеріали з обов'язковим гіпертекстовим посиланням на сайт, будьте вдячними ми затратили багато зусиль щоб привести інформацію у зручний вигляд.

© 2007-2019 Всі права на дизайн сайту належать С.Є.А.