Всі публікації щодо:
Зарубіжна література

Мій улюблений герой – Олексій Каренін. (За твором Л.Толстого „Анна Кареніна”)

Лев Толстой захопився думкою написати твір про сімейне життя, створити образ заміжньої жінки з вищою освітою, яка згубила себе. Толстой працював над романом більше 4 років. Він створив великий соціально- психологічний роман із глибоким морально- філософським змістом, з довершеними образами героїв. Один з них мене дуже зацікавив. Це Каренін Олексій Олександрович.

Каренін – центральний герой роману, чоловік Анни. Він займає високу посаду чиновника. Олексій дуже шанований у світському суспільстві за свою чемність, працелюбність, справедливість. Шкода, що Анна бачить у ньому лише „міністерську машину”. Я вважаю, що він цікава, чудова людина з глибоким внутрішнім світом, але не може повністю розкритися, показати свою сутність. Я згодна з багатьма його роздумами, оправдовую і розумію його вчинки. Цей герой мені дуже подобається.

Прочитавши декілька статей критики, я була не згодна з думкою авторів, що Олексій Олександрович байдужий до сина. Каренін найняв дуже освіченого педагога Ситнікова, який повинен був дати його сину світське виховання, а також сам займався Сергійком- „единственный, кроме службы, интересовавший его вопрос- воспитание сына”. „Урок состоял в выучении наизусть несколько стихов из Евангелия и повторении начала Ветхого завета”. Батько займався духовним збагаченням та світосприйняттям дитини. Я вважаю, що він гарний батько, який даватиме сину все, що буде потрібно.

Мені дуже подобається, що Олексій Олександрович перед кожним важливим вчинком все добре розмірковує і лише тоді приймає рішення. Він не діє з розпачу, не піддається своїм переживанням чи болі, що бентежать його душу. Каренін думає не лишу про себе, а й про жінку, яка зрадила його, він дає їй можливість виправитися. „Только при таком решении я поступаю и сообразно с религией,- сказал он себе,- только при этом решении я не отвергаю от себя преступную жену, а даю ей возможность исправления и даже- как ни тяжело это мне будет- посвящаю часть своих сил на исправление и спасение её”. Він не поспішає з розлученням, бо знає, що це буде боляче і йому, і Анні, і з ким залишиться тоді їх Сергійко? Олексій Олександрович розумів всю складність цього процесу, він то починав сумніватися, то плекав надію на щось, то ненаважувався, але так і не дав розлучення...

Не можна пропустити поза увагою наполегливість, працелюбність персонажа. „Алексей Александрович рос сиротой”. Його виховував дядько. „Окончил курсы в гимназии и университете с медалями, Алексей Александрович стал на видную служебную дорогу и с той поры исклюсительно отдался служебному чистолюбию”. Він жив працею. Хлопчик - сирота зміг стати поважною людиною, добитися у кар’єрі високої посади.

Мені дуже шкода, що в Олексія не було друзів. Я думаю, що це тому, що він був спокійною людиною, „людиною в собі”. А суспільству потрібні веселі та голосні. „И теперь изо всех его знакомых у него не было никого близкого”.

„У него много было того, что называется связями; но дружеских отношений не было”. Лише була одна жінка- Лідія Іванівна, що підтримала і допомогла йому у скрутний час. Вона стала для нього другом та порадником.

Найбільше мене вразив вчинок Олексія Олександровича під час хвороби Анни після пологів. Він зумів зрозуміти, переосмислити, все зумів вибачити. Лікував жінку- зрадницю, піклувався про новонароджену.

Після гибелі Анни Олексій бере її дитину собі. Це, на мою думку, вчинок сильної людини.

Я вважаю, що Каренін Олексій Олександрович – людина, з якої можна і треба брати приклад. Це Людина з великої літери, людина, яка зуміла вистояти перед випробуванням долі.

Якби в наш час було б більше таких людей, то наше суспільство було б більш добрішим та милосердним.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.