Всі публікації щодо:
Розвиток мовлення

Роль мистецтва у житті людини

    Життя коротке, мистецтво нескінченне.
    Оскар Уайльд
   Життя людини – це лиш мить, малесенька складова існування усього супільства, одиниця виміру буття. Але протягом цього короткого проміжку часу ми переживаємо настільки яскраві, барвисті та незабутні моменти, що вони назавжди закарбовуються у нашій памяті. Та задля рівноваги існує певний контраст – сумні періоди на життєвому шляху. Вони, зазвичай, покривають усе те, оповите теплом та коханням, та перетворють наш різнобарвний світ на сіру буденність. Та, на щастя, на світі таки існують ті пензлики із яскравими фарбами, що якнайкраще замальовують сумні моменти. Одним із таких чарвних пензликів і є мистецтво – неосяжне та таємниче джерело краси, любові і натхнення.

   Мистецтво настільки різноманітне та обширне, що коли зустрічаєш його в повсякденному житті, то задумуєшся: хіба ж це не воно? Мистецтво є повсюди! Та тільки не кожному дано його відкрити для себе. Тільки той, хто щиро вірить, може зрозуміти усю сутність цього прекрасного поняття. І для кожного воно буде своє: те, яке людина віднайшла у своєму серці. Як говорив О.Уайльд: „Мистецтво нічого не виражає, крім себе самого”.

   Задумайтесь тільки, що несе у собі поезія? Це ж суцільні почуття та емоції, вилиті на рядках сторінок! Поезія – це найвеличніша форма, в яку тільки може втілитися людська думка. Коли ми вчитуємось у будь-яке творіння автора, ми пізнаємо усю його сутність, тому що у кожне слово, у кожен рядок творці виливають свої найпотаємніші почуття. Адже письменники відкривають перед нами свою душу. А в душу плювати не можна, тому цінуймо поезію, яка не раз рятувала людство від страшенних бід. В найважчі часи література знаходила шлях до серця кожної людини та сіяла в ньому зерна любові, добра та миру.

   А музика? Музика...Мелодія осіннього листя, яке повільно лягає на землю, звуки пташиного співу, крапель дощу – все це вона поєднує у собі. Музичні твори у всі часи користувались популярністю, адже це величезна жанрова різноманітність, де кожна людина може знайти щось для себе. Як говорив Стендаль: “Музика, коли вона досконала, приводить серце в точно такий же стан, який відчуваєш, насолоджуючись присутністю улюбленої істоти, тобто, вона дає, безсумнівно, найяскравіше щастя, яке тільки можливе на землі.“ Під музику душа співає і радіє світ, а навколо розцвітає все, адже мелодія переносить нас у такий таємний та водночас близький для кожного момент, де, здається, здійснюються усі найсолодші мрії та бажання.

   Живопис – це взагалі найяскравіший портрет душі автора. Картини, а точніше - справжні шедеври, створюються лише тоді, коли людина справді відкриває своє серце і дозволяє фарбам передати усі свої емоції та почуття. Саме тому я повністю погоджуюсь із Пабло Пікассо, що „живопис — заняття для сліпих. Художник малює не те, що бачить, а те, що відчуває.”

   Багато можна говорити про мистецтво, про значення його в житті людини. Та якнайкраще цю думку висловив М.Рильський:

     В тобі, мистецтво, у тобі одному

     Є захист: у красі незнаних слів,

     У музиці, що вроду, всім знайому,

     Втіляє у небесний перелив;

     В тобі, мистецтво, — у малій картині,

     Що більша за усей безмежний світ!

   А що ж для мене полягає у слові „мистецтво”? Все просто: мистецтво – це життя. Кожного нового дня я намагаюсь навчатись мистецтву співчувати та пробачати, допомагати та не просити нічого у відповідь, але найголовніше – завжди памятати мелодію маминої колискової, створювати у памяті картини прекрасних моментів із життя та нести поезію у своєму серці.