Всі публікації щодо:
Іваненко Оксана

Українська література 6 клас - хрестоматія-довідник - 2014 рік

Оксана Іваненко (1906-1997) - Я І СВІТ

Оксані Дмитрівні Іваненко належить провідне місце у жанрі історичного роману для дітей та юнацтва.

(Ю. Ярмиш)

Оксана Дмитрівна Іваненко — українська письменниця та перекладачка. Народилася 1906 року в Полтаві. Навчалася в гімназії, потім у робітничій школі. 1922 вступила до Полтавського інституту народної освіти. Здобула педагогічну освіту, керувала секцією дитячої літератури в Київській філії Українського науково-дослідного інституту.

Друкуватись почала з 1925 року.

За роки літературної діяльності О. Іваненко видала велику кількість збірників оповідань, казок і повістей для дітей та юнацтва: „Майка та жабка” (1930), „Дитячий садок” (1931), „Черевички” (1933), „Лісові казки” (1934), „Великі очі” (1936), „Джмелик” (1937), „Три бажання” (1940), „Куди літав журавлик” (1947), „Казки” (1958) та ін. Крім казок, письменницю цікавила історична тема, сучасність. 1947 року побачила світ художньо- документальна розповідь „Друкар книжок небачених” про першодрукаря Івана Федорова.

Зі „Словника літературознавчих термінів” Історична повість побудована на історичному сюжеті, у якому широко відтворюються певна епоха та її діячі. Такі твори мають історичний колорит — наявність прикмет історичного минулого: імена людей, історичних героїв, описи старовинних звичаїв, згадки про історичні події тощо.

Твори письменниці виховують у читачів любов до Батьківщини, її сучасного й минулого, до людей праці, допомагають пізнавати життя, розуміти красу природи.

Письменниця переклала на українську мову відомі дитячі казки: „Малахітову шкатулку” Павла Бажова та „Дітей підземелля” Володимира Короленка з російської мови, казки Ганса Крістіана Андерсена — з данської, казки братів Грімм — з німецької. Окремі твори самої О. Іваненко перекладено багатьма мовами народів СНГ, болгарською, чеською та німецькою мовами.

Зі „Словника літературознавчих термінів”

Епіграф — цитата, влучний вислів, афоризм чи прислів'я, подані перед текстом літературного твору або перед його окремими розділами.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.