Всі публікації щодо:
Малик Володимир
Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік
Володимир МАЛИК
Володимир Малик (справжнє прізвище — Сиченко) народився на Київщині в селянській родині. Після школи вступив на філологічний факультет Київського університету, писав вірші. Але почалася війна — і студент пішов у народне ополчення, працював на оборонних роботах під Києвом і Харковом, був поранений. А потім Володимир Малик був вивезений до Німеччини, де на нього чекали два страшних роки у концентраційних таборах.
Додому повернувся у жовтні 1945-го. Закінчив заочно навчання, працював учителем. Коли переїхав у місто Лубни на Полтавщині, зацікавився історією, захотів писати про звитяжне минуле. Засиджувався в архівах, виїжджав на місця, де колись жили його майбутні герої — на Поділля, в гості до нащадків Кармалюка, у Карпати, до спадкоємців Довбушевих традицій, збирав народні перекази. І почали одна за одною виходити з-під його пера казки-легенди для молодших читачів: „Чарівний перстень”, „Месник із лісу”, „Воєвода Дмитро”, „Микита Кожум’яка”, „Червона троянда”.
У доробку письменника є також відомі пригодницькі повісті для читачів середнього шкільного віку — „Чорний екватор”, „Двоє над прірвою”, „Слід веде до моря”.
Та найбільше Володимира Малика знають як автора історичних романів, серед яких найпопулярніші — роман у чотирьох книгах „Таємний посол”, романи „Князь Кий”, „Чумацький шлях”, „Горить свіча”, „Черлені щити”, „Князь Ігор. Слово о полку Ігоревім”.
За романи „Посол Урус-шайтана”, „Шовковий шнурок” та „Князь Кий” письменник був удостоєний літературної премії Лесі Українки 1983 року.
В історичних романах тетралогії „Таємний посол” цікаво й захопливо змальовано реальні події російсько-турецької війни 1677-1678 років, а також наступного періоду аж до підписання Бахчисарайського мирного договору 1681 року. Це художні твори про нашу історію — важку, трагічну та величну й героїчну водночас...