Матеріали для Нової української школи 1 клас - планування, розробки уроків, дидактичні та методичні матеріали, підручники та зошити

Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік

Анатолій ДІМАРОВ/h3>

(1922-2014)/h3>

Відомий український письменник Анатолій Дімаров народився на Полтавщині в сім’ї вчителя.

Друкуватися почав у 1949 році — тоді було видано його першу збірку оповідань «Гості з Волині».

Творчий доробок письменника складає кілька десятків томів. А. Дімаров є автором нарису «Дві Марії», збірки оповідань та новел «На волинській землі», «Волинські легенди», «Через місточок», повісті «Син капітана», збірки повістей та оповідань «Жінка з дитиною», романів «Його сім’я», «Ідол», «І будуть люди».

За письменницьку багаторічну працю митець нагороджений Державною премією України імені Т. Г. Шевченка (1982), орденом князя Ярослава Мудрого V ст. (2006), Орденом Христа Спасителя, має відзнаку «Золотий письменник України» (2012).

Анатолій Дімаров написав кілька захоплюючих книг для дітей: «Блакитна дитина», «На коні і під конем», «Про хлопчика, який не хотів їсти», «Для чого людині серце», «Друга планета», «Тирлик». Ці твори примушують замислитися над важливими речами. Наприклад, в оповіданні «Для чого людині серце» йдеться про плем’я дерев’яних чоловічків, які «не мали сердець, тому не могли ні любити, ані ненавидіти, не знали, що таке радість і гнів, злість або співчуття». Але доля звела одного з чоловічків із лікарем, який збирав серця померлих людей. Він і подарував дерев’яному чоловічку серце доброї людини. Отримавши це серце, колись байдужий до всього чоловічок навіть жертвує своїм життям заради того, щоб врятувати хлопчика, який замерзає у лісі... У своєму творі письменник наголосив: тільки серце відрізняє справжню Людину від дерев’яного чоловічка, дає можливість насолоджуватись життям, навіть жертвувати ним заради іншої людини, саме серце є справжнім багатством людської душі.

А ще письменник мав цікаве хобі — колекціонування каміння. Тому робочий кабінет А. Дімарова схожий на геологічний музей. Тут багато зразків агатів, сердоліків і сардоніксів усюди: на поличках, столі, в шафах. На стінах — картини в камені, які митець творив власноруч; також він мав велику колекцію прикрас із різноманітним камінням, зібраним власноруч у горах.

загрузка...
загрузка...