Всі публікації щодо:
Дімаров Анатолій
Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік
Анатолій ДІМАРОВ
Відомий український письменник Анатолій Дімаров народився на Полтавщині в сім’ї вчителя.
Друкуватися почав у 1949 році — тоді було видано його першу збірку оповідань „Гості з Волині”.
Творчий доробок письменника складає кілька десятків томів. А. Дімаров є автором нарису „Дві Марії”, збірки оповідань та новел „На волинській землі”, „Волинські легенди”, „Через місточок”, повісті „Син капітана”, збірки повістей та оповідань „Жінка з дитиною”, романів „Його сім’я”, „Ідол”, „І будуть люди”.
За письменницьку багаторічну працю митець нагороджений Державною премією України імені Т. Г. Шевченка (1982), орденом князя Ярослава Мудрого V ст. (2006), Орденом Христа Спасителя, має відзнаку „Золотий письменник України” (2012).
Анатолій Дімаров написав кілька захоплюючих книг для дітей: „Блакитна дитина”, „На коні і під конем”, „Про хлопчика, який не хотів їсти”, „Для чого людині серце”, „Друга планета”, „Тирлик”. Ці твори примушують замислитися над важливими речами. Наприклад, в оповіданні „Для чого людині серце” йдеться про плем’я дерев’яних чоловічків, які „не мали сердець, тому не могли ні любити, ані ненавидіти, не знали, що таке радість і гнів, злість або співчуття”. Але доля звела одного з чоловічків із лікарем, який збирав серця померлих людей. Він і подарував дерев’яному чоловічку серце доброї людини. Отримавши це серце, колись байдужий до всього чоловічок навіть жертвує своїм життям заради того, щоб врятувати хлопчика, який замерзає у лісі... У своєму творі письменник наголосив: тільки серце відрізняє справжню Людину від дерев’яного чоловічка, дає можливість насолоджуватись життям, навіть жертвувати ним заради іншої людини, саме серце є справжнім багатством людської душі.
А ще письменник мав цікаве хобі — колекціонування каміння. Тому робочий кабінет А. Дімарова схожий на геологічний музей. Тут багато зразків агатів, сердоліків і сардоніксів усюди: на поличках, столі, в шафах. На стінах — картини в камені, які митець творив власноруч; також він мав велику колекцію прикрас із різноманітним камінням, зібраним власноруч у горах.