Всі публікації щодо:
Харчук Борис

Дивосвіт - хрестоматія з української літератури для додаткового читання 7 клас - 2015 рік

Борис ХАРЧУК

Борис Харчук — український письменник — народився в Тернопільській області в селянській родині.

Навчався в Учительському інституті у м. Кременці, у Полтавському педагогічному інституті та на Вищих літературних курсах у Москві. Працював спочатку журналістом, був першим редактором дитячого журналу „Малятко”. Із 1960-х років на творчій роботі.

Перший твір Б. Харчука — автобіографічна повість „Йосип з гроша здачі” (1957). Письменник писав прозу — романи („Волинь”, у якому подано історію Волині з 20—30-х років XX століття і до кінця Другої світової війни, „Місяць над майданом”, „Кревняки”), повісті, оповідання, новели („Йосип з гроша здачі”, „З роздоріжжя”, „Станція “Настуся””, „Закам'янілий вогонь”, „Зазимки і весни”, „Планетник”, „Неслава”, „Горохове чудо”, „Помста”, „Материнська любов”, „Школа”, „Невловиме літо” та інші), а також твори для дітей.

Б. Харчук належить до письменників, які довіряють читачеві, покладаються на його здатність домалювати й домислити, а тому й уникав нудного розжовування та надокучливих авторських коментарів.

Сам митець вважав, що основне завдання літератури — „творити народ”.

Твори Бориса Харчука перекладено багатьма мовами.

Оповідання Б. Харчука „Діана” — захоплива оповідь про стосунки дівчинки Марти та цуценяти на ймення Діана — їх зародження і розвиток.