Українська література хрестоматія 7 клас - Н.І. Черсунова 2018


Олена Захарченко
Ми - українці

Всі публікації щодо:
Захарченко Олена

(Народилася 1977 року)

Олена Захарченко — наша сучасниця. Письменниця народилася в Рівному. Працювала програмісткою, системною адміністраторкою, редакторкою сайта, викладала математику та мистецтвознавство в університеті.

Авторка збірок новел «Юрба», «Чари», повістей: «Вишивані гарбузи», «Брат-і-сестра», «Дівчинка з химерами», «Сім воріт». Її творчість була відзначена преміями імені Олеся Гончара за збірку новел «Юрба» та видавництва «Смолоскип», конкурсу «Гранослов», а також премією дитячого журі «Волохатий олівець» за книжку «Хутір».

Пропонуємо ознайомитися з уривком із твору письменниці «ВЕРТЕП. #РоманПроМайдан», що побачив світ 2016 року. Це книга про людей революції й два виміри Майдану — підземний і наземний Київ, стосунки між батьками і дітьми, про любов і жагу до життя. В одному інтерв’ю Олена Захарченко пояснила назву роману так: «Я у захваті від традиційного лялькового театру — вертепу1. Мені подобається його ідея — з двома поверхами, на яких відбувається дійство... Мені здається, що всі події великого масштабу теж ніби з двох поверхів. На верхньому поверсі — героїзм і картинка для телевізора: усі ці чорні «беркутівці», повне і абсолютне зло, натхненні очі захисників і все, про що розкажемо дітям і внукам. Нижній поверх — усі ж люди: і «беркутівці» не всі чорні-чорні, і майданівці не всі бездоганно білі...»

1 Старовинний пересувний ляльковий театр, де ставили релігійні і світські п’єси.На нашому каналі стартував марафон підготовки до ЗНО з української літератури. В рамках якого ми кожного дня будем викладати відео з новим твором. Підписуйтесь на наш канал та приєднуйтесь до марафону.